Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Den s lesníkem 2022

Den s lesníkem 202221. září 2022 u nás na škole proběhl projektový den: „Den s lesníkem“, který pro nás připravily LESY ČR, lesní správa Hluboká nad Vltavou. Tohoto dne se zúčastnili žáci pátých až osmých tříd. Pro žáky bylo připraveno 6 stanovišť, kde se dozvěděli zajímavosti o výchově lesa a o kůrovci, zkusili si poznat jednotlivé dřeviny podle větví, šišek a kousků dřeva, dozvěděli se něco o myslivosti a o držení vody v krajině, zkusili si změřit les a stromy v něm a naučili se, jak rozeznat jednotlivé druhy hub. Každá třída si na konci tohoto dne vyrobila vlastní krmítko pro ptáky, které se jim jistě bude hodit v zimě. Ráda bych poděkovala Lesům ČR, že pro nás tuto akci uspořádali. (fotografie)

Bc. Andrea Stehlíková

 Dne 21.9.2022 byl den s lesníkem trochu vám o něm povyprávím:

Začalo to jako každý normální den. Ovšem nešli jsme do školy, šli jsme na takzvaný den s lesníkem u Dubenského rybníka. Na prvním stanovišti jsme měli závod se zatloukáním hřebíků a vysvětlení o tom, jak používat motorovou pilu. Na druhém stanovišti jsme si povídali o dřevinách lesů ČR. A na třetím zase o kůrovcovi, o tom kolik jich ročně vylítne atd. Cestou jsme natrhali hodně hub a za chvíli jsme dorazili na stanoviště s myslivostí, kde jsme poznávali lebky, rohy a parohy. Docela mě to bavilo. Pak jsme dorazili na stanoviště voda v krajině a pán nám povídal o tom, jak se voda chová v krajině. Předposlední stanoviště bylo poznávání hub s pánem, který o nich věděl vážně hodně. Poslední stanoviště bylo měření stromů a byla to vážně sranda. Tento den jsem si užil. (Nikodem Pavel, 7.B)

 lesy.jpg