Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > ČEPS CUP 2019

ČEPS CUP 2019Ve čtvrtek 14. listopadu se naši nejmenší florbalisté vydali na turnaj do Českých Budějovic. Jednalo se o florbalový turnaj 1. stupně, který zašťituje firma ČEPS. Ta se snaží motivovat přihlášené školy věcnými dary. V minulém roce obdržela naše škola za účast brankářskou helmu od firmy Salming.
Na turnaj se přihlásilo celkem 11 škol z českobudějovického okresu. Hrálo se skupinovým systémem. Naše družstvo Ještěrky Ševětín (podle hbitého maličkého zvířátka) nastoupilo v křiklavě zelených dresech a společně s týmy Svatojánští tygři, Kubaťáci a ZŠ Hluboká utvořili skupinu A.
V prvním zápase nás čekal tým ze ZŠ Hluboká. Soupeř měl v týmu celou řadu hokejistů, navíc disponoval výškovou převahou a větším důrazem v osobních soubojích. To se negativně promítlo do výsledku zápasu, ve kterém naše Ještěrky nenašli recept na výborného brankáře hostí a odnesli si porážku 0:4. Do druhého utkání jsme nastoupili proti ZŠ Kubatova, která nás před necelým měsícem porazila na Školní florbalové lize (4:6). V tomto střetnutí se ukázalo, jak se naši žáčci ohromně za ten měsíc zlepšili. Po celou dobu utkání jsme tahali za delší konec a odnesli si zasloužené vítězství 8:4, na kterém se hattrickem podílel Jakub W (5.A). Poslední utkání proti Svatojánským tygrům jsme odehráli ve velkém stylu. Hra vypadala téměř dokonale. Krásné kombinace střídali jisté zákroky brankáře našeho brankáře a nechyběli ani přesné střely. Tento herní projev nám vynesl vysokou výhru 12:1 a tím krásné druhé, ale bohužel nepostupové místo ze skupiny (postupoval pouze vítěz).
Po součtu výsledků dalších skupin se Ještěrky Ševětín umístili na krásném 4. místě z 11 účastníků. V turnaji jsme nestačili pouze na finalistu turnaje ZŠ Hluboká. Chtěl bych pochválit celý tým za příkladnou bojovnost, zarputilost, ale také chování fair play a umění přijmout porážku. Naopak při každé výhře bylo hezké sledovat, jak tým Ještěrek společným pokřikem „Hej, hej, hej Ševětín je nej“ tento výsledek oslavil.
Soupiska týmu:
Gólman: Vladimír Č. (5.A)
Kapitán: Jáchym B. (5.B)
Zástupce kapitána: Jakub Č. (4.B)
Mladíček týmu: Ondřej W. (3.A)
Neúnavní bojovníci: Filip D. a Matyáš K. (oba 5.B)
Girl Power: holčičí formace – Zuzka B. a Danica H. (4.B a 5.B)
Nejlepší střelec týmu: Jakub W. (5.A)

Mgr. Jan Duspiva

ceps-turnaj.png