Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Animované příběhy 2019

Animované příběhy 2019ANIMOVANÉ PŘÍBĚHY
Ve čtvrtek 14. listopadu jsme se s žáky 9. ročníků zúčastnili v písecké sladovně workshopu nazvaného Animované příběhy. Po velice příjemném uvítání nás organizátoři akce seznámili s tvorbou animovaných příběhů krok za krokem. Následně si již mladí účastníci vyzkoušeli kouzlo animace. Malé skupiny se rozeběhly k jednotlivým stanovištím, kde se pokoušely rozhýbat nepohyblivé a neživé věci. Po této krátké rozcvičce, jak ji organizátoři nazvali, byli žáci rozděleni na dvě velké skupiny. První skupina zůstala s paní učitelkou Burešovou a tvořila příběhovou animaci. Druhá odešla do vedlejšího ateliéru tvořit animace pomocí techniky stop motion. Výsledkem několikahodinové práce by měl být krátký vteřinový film, který nám organizátoři během listopadového měsíce přislíbili zaslat. Doufáme, že po důkladné kontrole našimi mladými animátory Vám konečný výsledek představíme na každoročně pořádané školní akademii.

Mgr. Veronika Truhlářová

Žákyně 9.B napsala: „Ve čtvrtek 14. listopadu navštívila naše třída 9B bývalou sladovnu v Písku, která je nyní infocentrem a galerií. V jedné z galerií nás nejprve seznámili se základy animace. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny (tj. třídy), kdy naše třída animovala ve 3D prostoru. Odešli jsme do jiného ateliéru, kde nás rozdělili na další dvě skupiny, a poté jsme dělali krátká videa pomocí papírových krabic a stop motion techniky. Bylo to super a určitě bychom si to chtěli zopakovat.“
Žák 9.A napsal: „Dne 14.11. jsme jako 9. třídy zavítaly do Sladovny Písek. Tento bývalý pivovarský objekt nyní slouží ke kulturním účelům. Konají se zde různé výstavy a primárně je tento objekt určen pro děti. My jsme sem zamířili proto, abychom si vyzkoušeli naanimovat nějaký záběr, a abychom získali informace okolo tohoto odvětví. Ze začátku jsme dostali výklad celkově o animacích. Musím říct, že objekt, ve kterém jsme se nacházeli, působil velmi příjemně a i lidé, kteří nás tímto provázeli, byli velmi příjemní a sympatičtí. Po výkladu jsme byli rozděleni na třídy, přičemž druhá třída šla o patro výš. Po tomto rozdělení nás čekalo ještě jedno rozdělení a to na skupiny. Ve skupinách jsme si pak vyzkoušeli různé druhy animací. Asi po hodině obcházení stanovišť se zařízením na přesný druh animace, jsme se znovu rozdělili, ale tentokrát podle čísel do tří skupin. Já jsem byl vybrán jako kapitán prvního týmu. Tým jsem si tedy vybral. Vybrali jsme si příběhy a podle nich jsme měli sestavit animaci, která by byla na stejném principu. Asi po dvou hodinách jsme měli hotovo. Nakonec jsme si naše výtvory prezentovali a poreferovali o nich. Musím říct, že mě tento výlet překvapil. Zjistil jsem, že animovat je doopravdy dost náročná činnost. Vzhledem k tomu, že to byl jeden z posledních výletů naší třídy, musím říct, že jsem rád, že jsem toto absolvoval. Zatím jsem ve svém životě nevyzkoušel tolik věci, ale doufám, že tuhle si budu pamatovat dlouho.“

img_20191114_122722.jpg