Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Cassiopeia 1.A a 1.B

Cassiopeia 1.A a 1.BV pátek 25. února 2022 navštívili žáci prvních tříd Centrum ekologické výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích. Zde se zúčastnili výukového programu Poznáváme lesní zvířátka a Sýkorka modřinka. V prvním programu ztracená lištička Amálka na své cestě za maminkou potkávala různá lesní zvířátka. Nejprve žáci uslyšeli zvuky, které zvířátka vydávají, a pak je lépe poznávali. S lištičkou se dozvěděli, co mají zvířátka ráda k snědku a zahráli si s nimi zábavné hry. Celý program byl obohacen o audionahrávky, dramatizaci básničky, pohybové a smyslové aktivity. V druhém programu se hravou formou seznámili s nejznámějšími ptáky naší přírody. Zjistili, jak se rodí nový ptáček, kdo se o něj stará, co mu chutná a proč ptáčci mohou létat. Celý program byl opět obohacen o pohybové, smyslové a tvůrčí aktivity. Součástí programu byla ukázka ptačích hnízd, vajíček, pírek a ptačí potravy. Nakonec si děti prošly a prohlédly přírodní zahradu, kterou ve svém areálu Cassiopeia dlouhodobě vytváří a udržuje.

třídní učitelky Mgr. Hana Chovancová a Mgr. Marta Perničková

cassiopeia chovancová.jpeg