Úvod > Školní družina > PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2023

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2023

Letošní příměstský tábor proběhl na téma „Cesta kolem světa za 80 5 dní“. /fotogalerie/

První den jsme se seznámili s táborovou hrou, podívali se na ukázky z kresleného filmu, rozdělili se do družstev a poté jsme společně navštívili Anglii. Při té příležitosti jsme se seznámili s tradicemi této země, naučili se připravovat pečený čaj a vysvětlili se, jak funguje kompas, který jsme i vyrobili. Odpoledne jsme si zahráli hry, při kterých jsme hledali královský poklad, zahráli si na lochneskou příšeru a dali si čaj o páté nebo spíše čokoládu o druhé.

Druhý den nás čekal Egypt. Dopoledne jsme začali výrobou pyramid z papíru, zlatých nugetů a nástěnných hodin. Při odpoledních aktivitách jsme se zabývali šifrováním, zamotáváním mumií a stavěním pyramid z kostek.

Uprostřed týden jsme vyrazili za dobrodružstvím do USA.  Nejdříve se z nás stali mořeplavci, kteří s parníkem objevovali  rybník Svět. Poté jsme pokračovali do Obludiště v Dolní Pěně. Zde jsme si vyzkoušeli své orientační schopnosti v největším habrovém bludišti ve střední Evropě. Pohráli jsme si v Kulidromu, občerstvili se a vyrazili k domovu.

Další den jsme dopluli do Indie. Zde jsme se naučili, jak batikovat trička a vyrobili jsme si krásné mandaly pro štěstí. Odpoledne jsme si venku zahráli hru „Po stopách Budhy“ a zachránili jsme paní vychovatelku ve hře „Záchrana paní Romy“.

Poslední den na nás čekala rodná země protinožců. Dopoledne jsme si vybarvili batůžek, do kterého jsme si pak uložili vyrobenou zvonkohru.

Na závěr cesty kolem světa děti zaslaly rodičům poštou vlastnoručně vyrobenou pohlednici, smlsly si na zmrzlině a získaly certifikát Willyho Foga, medaili a další odměny.

Marie Jirsová, Jana Kučerová