Úvod > Školní družina > PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2022 /fotogalerie/

První den jsme dětem představili téma příměstského tábora, které se tento rok týkalo „Vesmíru“. Děti byly rozděleny do posádek – Jupiteři, Hvězdičky, Kosmonauti, Jupiteři II, Vesmírňáci, Plutoňáci. Každý ze členů posádky obdržel svůj průkaz astronauta. Během dopoledního tvoření si děti vyrobily sluneční soustavu z papírového talíře a létající raketku. Při odpoledních aktivitách si zahrály „Vesmírně nesmírné hrátky“. Během různých her, dostávaly hvězdičky do svého průkazu a členové nejlepší posádky diplom.

Druhý den ráno čekaly na děti vyškrabávací obrázky s vesmírnou tématikou a dále pak obrázky astronautů, planet, mimozemšťanů a raket, které si vysypávaly barevným pískem. Odpoledne jsme strávili na zahradě, kde se plnily tyto disciplíny – Sběr kosmických potravin a Soutěž s házecími raketkami. Největší legraci jsme si užili během plnění úkolů s brýlemi - Vzhůru nohama.

Třetí den děti čekal výlet do Jihočeského zemědělského muzea Netěchovice. Za necelou půlhodinku cesty autobusem nás přivítaly průvodkyně. První kroky vedly do mini ZOO, v níž nás vtipný průvodce Kuba seznámil s jejími obyvateli, např. prasátkem Ferdou, králíčky, husami, poštovními holuby, krůtami, kozami, ovcemi či lamou. Po prohlídce jsme si společně upekli buřty. Když se děti občerstvily, mohly si poté vyzkoušet dřevěné prolézačky, chůdy a hravou farmu. Poté nás čekala vlastnoruční výroba placek a prohlídka muzea, kde jsme dětem vysvětlili, jak se dříve pracovalo na poli, jak bylo obtížné získat obilí pro výrobu chleba a děti si následně mohly některé práce vyzkoušet. Nejlepším ukončením pro děti byla možnost zadovádět si v hopsáriu ze slámových balíků.

Čtvrtý den děti započaly pečením vesmírných perníčků a výrobou krabičky, ve které si je mohly odnést.  Někteří to nevydrželi a voňavé perníčky snědli  již v družině. Po obědě jsme se fotili v připravené maketě rakety či ve skafandru na vesmírné dráze. Protože nám počasí přálo, mohli jsme opět veškeré aktivity uspořádat venku na zahradě. Čekaly nás tyto disciplíny: Hvězdný rej, Sbírání meteoritů a Vesmírná chůze. Na vítěznou posádku čekal opět diplom.

Poslední pátý den našeho tábora děti v dopoledních hodinách vyráběly sluneční dekorace a náramky a odpoledne jsme se za úspěšný týden odměnili návštěvou cukrárny. A pak už nás čekala poslední soutěž a to hledání kosmonauta. Všechny děti na závěr kromě odměn obdržely vesmírné tetovačky a certifikát o absolvování výcviku kosmonauta. Vyhlášena byla nejlepší posádka, kterou se staly Hvězdičky.

Marie Jirsová, Jana Kučerová