Úvod > Školní družina > Předvánoční pečení

Předvánoční pečení

V uplynulých dnech se školní družinou linula již vánoční vůně. Vůně pečených perníčků a máslových sušenek.

Každoročně se těšíme nejen na vůni pečeného vánočního cukroví ale i na pečení samotné, na ochutnávání, míchání, hnětení, válení, vykrajování a na zdobení.

Letos jsme si kromě vánočních perníčků, zdobených jak bílkovou polevou, tak marcipánem, upekli i perníčkovou abecedu a složili každý své jméno.

Máslové sušenky jsme pekli poprvé. Společně jsme nejprve zamíchali ingredience, rukama propracovali těsto, nakrájeli čokoládu a brusinky, vmíchali do těsta a vytvořili dlouhý válec. Ten jsme nechali hodinu odpočívat v mrazáku a pak už se krájela kolečka jednotlivých sušenek. Po upečení jsme se nemohli dočkat, až vychladnou a my je konečně ochutnáme. /fotogalerie/

Sušenky i perníčky si můžete zakoupit na náměstí v Ševětíně v rámci akce u rozsvícení vánočního stromečku.