Úvod > Školní družina > Exkurze do sklárny se školní družinou

Exkurze do sklárny se školní družinou

V rámci projektu EU Šablony II. jsme se vydali se školní družinou na Projektový den mimo ŠD č.2.V/13, do malé rodinné sklárny u Hrdějovic. Přivítal nás velmi příjemný pan Effmert, majitel sklárny, který se nám celé odpoledne věnoval. Nejprve představil sklárnu, seznámil nás s prostředím, ukázal a pojmenoval některé nástroje a vysvětlil, co obnáší sklářské řemeslo. A pak už začala hra s píšťalou. Tedy tou sklářskou. Pod jeho rukama se objevil např. tučňák, květina, ptáček či kočička. V druhé části čekala píšťala na nás ostatní. Každý si s pomocí skláře mohl vyfouknout vlastní kuličku. Tu jsme museli nechat do druhého dne zchladnout. Tyto naše výtvory nám pan majitel po zchladnutí přivezl druhý den osobně do školy. Poté co měli již všichni své vlastní dílo hotové, jsme se přesunuli do vedlejší místnosti, kde jsme viděli, jak se vyrábějí skleněné korálky. Ve sklárně se všem díky vlídnému přístupu a poutavému výkladu pana Effmerta velice líbilo.

Hana Suková

kolaz-sklarna-druzina.png