Úvod > Školní družina > biketrialové vystoupení 2019

biketrialové vystoupení 2019

Zajímavá akce čekala na děti ze školní družiny v úterý 14. května na školním dvoře. Ve spolupráci s BESIPem zde proběhlo biketrialové vystoupení Lukáše Müllera z Ridewheel teamu. Děti nejen shlédly úžasné vystoupení, ale také se poučily, jak má vypadat správně vybavené kolo i cyklista, jak správně brzdit či se procvičily ve znalosti značek. Děti si z představení dost pamatovaly. Vlastně úplně všechno. Svůj zážitek zpracovaly nejen výtvarně, ale i literárně. (Hana Suková)

Děti ze školní družiny napsaly…

S družinou jsme byli na dvoře. Přišli jsme se podívat na jednoho hodně dobrého kluka, který jezdil na kole. Mě se tam líbilo, že jsme se naučili pořádně značky a jak má vypadat kolo a cyklista. Že musí mít odrazky a helmu a také, že musíme mít na řídítkách špunty. Také nás naučil jak brzdit přední brzdou, že se máme zaklonit dozadu a natáhnout ruce. Skočil na kole rekord 130cm do výšky.

V úterý 14. května přijel Lukáš Müller. Odpoledne jsme soutěžili o různé ceny, ukázal nám, jak vypadá závodní dráha, řekl nám, co má správné kolo mít, co máme mít na sobě, když jezdíme na kole, pojmenovávali jsme dopravní značky, ukázal nám jak správně brzdit na kole. Na závěr jsme si mohli koupit náramek nebo plakát. Odpoledne se mi moc líbilo.

14.5. k nám přijel zkušený cyklista Lukáš Müller. Byla to zajímavá ukázka o adrenalinové cyklistice. Nejprve nám ukázal rozcvičku, kterou si musí dát každý cyklista před závodem. Potom nám také ukázal triky na jednokolce i na kole. Byl velmi odvážný a zkoušel překonat rekordy. Je druhý nejlepší v České republice. Zopakovali jsme si bezpečnost, kterou by měl znát každý, kdo jezdí na kole. Během vystoupení jsme si i zasoutěžili a za správné odpovědi dostali odměnu. Skočil 130cm do výšky. Představení se nám moc líbilo.

Mě se líbilo, že to měl všechno propracované a uměl věci, které by mě ani ve snu nenapadly. Vysvětlil nám, jak se máme chovat na kole, jak máme brzdit, ukazoval nám značky a triky na jednokolce i kole, skákal s ní přes švihadlo a byly tam samé super věci, které se mi líbily. A moc vám za to představení děkuji.

kolaz-kola.jpg