Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Zahradní slavnost

Zahradní slavnostDatum konání:
27.6.2024

Dovolte mi, abych jménem naší školy srdečně poděkovala všem, kteří se zúčastnili a přispěli k příjemné atmosféře na naší první Zahradní slavnosti, která se konala poslední čtvrtek letošního školního roku na zahradě školy. (fotografie)

Naše velké díky patří zejména hasičům SDH Ševětín a SDH Drahotěšice, kteří předváděli požární útok, štafety dvojic a ukázali nám svou požární techniku. Jejich prezentace byla velmi poučná a zaujala malé i velké návštěvníky.

Dále děkujeme místnímu spolku Ševětín žije! za jejich podporu a spolupráci. Vaše aktivity a zapojení byly nedílnou součástí našeho programu a pomohly vytvořit přátelskou a komunitní atmosféru.

Rovněž děkujeme pedagogům za jejich nadšení a úsilí při prezentaci svých zájmových kroužků – robotiky, ručních prací, přírodovědného kroužku a hudebně-dramatického kroužku, ale i dalším, kteří pomohli s přípravou a hladkým chodem akce. Vaše práce a odhodlání jsou inspirací pro naše žáky a rodiče.

Nedílnou součástí slavnosti bylo i občerstvení, které zajistil Foodtruck a samotní rodiče, kteří donesli výborné domácí speciality. I vám patří velké poděkování.

Těšíme se na další společné setkání! Přejeme vám odpočinkové léto.

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná, zástupkyně ředitelky pro 2. stupeň ZŠ

Zápis z kroniky SDH Drahotěšice, který nám poskytla paní Ludmila Bužková:

První ročník Zahradní slavnosti na zahradě základní školy proběhl poslední čvrtek letošního školního roku. Jednalo se o prezentaci kroužků a zájmové činnosti v rámci školy a okolních spolků. Pozvání obdržely hasičské sbory ze Ševětína a Drahotěšic, které se plně věnují trénování mladších i starších žáků a dorostu z okolí.
Pro představení naší činnosti jsme se domluvili na předvedení požárního útoku a štafety požárních dvojic. Děti jsme doplnili do družstev z obou sborů, jak to bylo zrovna potřeba. První útok absolvovali starší žáci z Drahotěšic a druhý útok zase Ševětínští. Při něm se bohužel ale porouchal náš agregát a tak už jsme v útocích nemohli pokračovat. Vrhli jsme se proto plně na  dvojice. V nich se utkali mladší žáci i starší žáci obou sborů a pak třeba i dorostenci s dospělými hasiči z obou sborů. 
Parádně jsme si celé odpoledne užili a potrénovali na nastávající soutěž v Nových Homolích.
Děkujeme ZŠ Ševětín za pozvání.

IMG_20240627_153511.jpg