Úvod > Základní škola > Aktuality > Workshop Nezapomeneme

Workshop Nezapomeneme

V úterý 16. března se konal dobrovolný workshop určený žákům 8. a 9. tříd. Tento workshop s názvem Nezapomeneme se dotýkal tématu 2. světové války a konkrétně romského a židovského holocaustu a byl zaštiťován Romským a Židovským muzeem v Brně. Níže si můžete přečíst bezprostřední reakce dvou žákyň, které se workshopu aktivně zúčastnily:

Je mi smutno. Je mi smutno, protože mě dnešní workshop poučil o lidské nedokonalosti. Téma holocaust je pro nás všechny určitě velmi vážné a choulostivé téma. Je to černá a smutná historie, ale musíme si ji připomínat, aby se nic takového nemuselo opakovat. Workshop Nezapomeneme se týkal hlavně pocitů. Pocitů lidí žijících v té době, přeživších z koncentračních táborů, ale také pocitů našich. Jaké to v nás vyvolává emoce a otázky, na které nikdo nikdy nebude schopen odpovědět. Byl to silný zážitek a rozhodně nás to donutilo přemýšlet a ptát se. Myslím, že za všechny, co se zúčastnili, mohu říct, že to s námi doslova zahýbalo.

Zanechalo to ve mně opravdu silný dojem jakožto celek, ale nejvíc asi video, jež nám bylo puštěno nakonec. Možná, že to bylo skoro na konec akce až moc velká rána a nebyl čas ji vstřebat, snad bych pak při prostoru na naše připomínky vymyslela smysluplnější myšlenku. Jsem ráda, že něco jako takový workshop na tohle téma existuje, že můžeme přidat i svoje domněnky. Vážně mi otevřel oči, a vidím, že nesmyslná učiněná nenávist není záležitost minulosti, ale že je to problém i nyní a nejspíš byl úplně vždycky. Nikdy nepohrdnu žádnou informací, ale tímhle podáním je to úplně něco jiného.

Mgr. Michaela Hašová