Úvod > Základní škola > Aktuality > Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž

Naši žáci se zapojili do výtvarné soutěže na téma: „Voda na zahradě“. Vyhlašovatelem je Český zahrádkářský svaz, jež tuto soutěž pořádá od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná. V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové. Naše škola zaslala obrázky do kategorie B - 1. stupeň základních škol - Zuzana Bužková, Ema Křížová, Pavel Taraněnko, Andrea Vondrášková. Do kategorie C - 2. stupeň základních škol - Leontýna Bambasová, Aneta Chovancová, Štěpán Měšťan, Šimon Novák, Simona Šašková.

Mgr. Lenka Kovaříková a Mgr. Věra Burešová, Ph.D.

soutez.png