Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Vernisáž NÁŠ KRAJ v Kulturním domě Veselí nad Lužnicí

Vernisáž NÁŠ KRAJ v Kulturním domě Veselí nad LužnicíPrvní listopadový den tohoto roku byla zahájena první společná výstava žákovských výtvarných prací naší školy Základní školy a Mateřské školy Ševětín a Základní školy Veselí nad Lužnicí, Blatské sídliště 23. Tento nápad vzešel ze setkání vyučujících, kteří doprovázeli v loňském školním roce vybrané žáky na semináři pro výtvarně nadané děti v ZUŠ v Sezimově Ústí, kterou pořádal ZVAS.

Na výstavě v kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí se setkáte se širokou škálou výtvarných vyjádření a odlišných přístupů, protože každý člověk je zcela jedinečný a obraz je odrazem vlastního já. Vybraní žáci z prvního a druhého stupně našich škol (ale i doplněná společná práce dětí z MŠ Ševětín) vystavují obrazy zachycující zajímavosti z našeho kraje, pocity a dojmy z objevování přilehlé specifické přírody, díky které je náš kraj tak výjimečný.

Jižní Čechy jsou územím plným rybníků, lesů, kopců, hradů a zámků, středověkých měst a romantických vesniček, ale také technických staveb, jakou je například Jaderná elektrárna Temelín.

Výtvarné práce všech žáků se moc povedly, a i když nebylo možné některé z kapacitních důvodů umístit, zaslouží si velký obdiv. Výstavu lze navštívit po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle: 603 495 985, a to do 25. listopadu.

Všechna přihlášená výtvarná díla žáků z naší ZŠ bude možné obdivovat na Adventním setkání dne 30. listopadu v prostorách školy. Na tyto akce vás srdečně zveme.

Děkujeme za milou spolupráci Základní škole Veselí nad Lužnicí a těšíme se na další společné projekty našich škol.

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná

Mgr. Petr Mikuláš (ZŠ Veselí nad Lužnicí, Blatské sídliště)

3.jpg 2.jpg
4.jpg 1.jpg