Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Turnaj o pohár starosty města Týn nad Vltavou

Turnaj o pohár starosty města Týn nad VltavouPrvního prosince slaví svátek Iva. Pro naše žáky se stal tento den svátkem florbalu, neboť se konal i vzhledem ke stížené situaci oblíbený turnaj O pohár starosty města Týn nad Vltavou. Na turnaji startovalo celkem 5 škol v kategorii starší žáci a 3 týmy v kategorii mladší žáci.

Starší žáci:

            V kategorii starších žáků nás čekaly čtyři náročné zápasy. Hned v prvním utkání jsme nastoupili proti spolufavoritovi turnaje ZŠ Chrášťany, kterým se sešel velmi silný ročník doplněný o šikovné hráče z mladších ročníků. Úvod byl z obou stran nervózní a plný nepřesností. Zhruba po 4 minutách hry jsme soupeře zatlačili a ostřelovali branku soupeře. Bohužel naše střely lítaly vedle, nebo končily zablokovány. V polovině utkání zahrozil také soupeř, který dal z nenápadné střely zpoza hráče gól. Na branku jsme nedokázali zareagovat a prohráli jsme první utkání 1:0. V druhém utkání jsme nastoupili proti pořádající škole ze ZŠ Malá Strana. Tělesně silnější hráče jsme přesunuli do obrany a tento tah nám vyšel. Vašík v nové pozici v útoku prokázal klid v zakončení a strhnul vedení na naši stranu. Obrana pracovala spolehlivě a pomohla Andymu udržet čisté konto, které nám zaručilo vítězství 1:0. Bez pauzy jsme nastoupili do dalšího utkání proti ZŠ Hlinecká. V tomto střetnutí jsme předvedli náš nejlepší výkon a zvítězili 4:1 po dvou brankách Dominika. Povedené sólo zakončil Fanda a poslední branku přidal Ondra. V posledním zápase jsme hráli proti Gymnáziu Týn nad Vltavou. Tvrdé souboje, vysoké tempo, dynamika. To byly sportovní ukazatele tohoto utkání, ve kterém jsme zvítězili 1:0 po brance Vašíka. S celkovou bilancí tří výher a jedné porážky jsme skončili na výborném 2. místě.

Mladší žáci:

            Turnaje mladších žáků se vzhledem ke karanténě jedné školy zúčastnily tři týmy. Aby nedošlo pouze na dva zápasy, hrálo se systémem každý s každým 2x. V prvním zápase jsme nastoupili jako favoriti, neboť mladší kategorie spolu hraje už dlouho a v týmu je řada florbalistů. Bohužel z prvních dvou střel jsme dostali dva góly a museli soupeře dotahovat. To se nám také povedlo a nechybělo málo a mohli jsme zápas vyhrát. První zápas skončil 2:2. V druhém utkání jsme se střetli s Gymnáziem. Zlepšený výkon na všech postech zaručil naší škole vítězství 4:1 a tři body do tabulky. Po polovině soutěže jsme měli na kontě 4 body a to nás posunulo na průběžné 1. místo. Předposlední zápas nás svedl opět proti škole ZŠ Hlinecká. Po výborném vstupu a vedení 2:0 jsme začali dělat zejména v defenzívě lehké chyby. Ty vyústily ve vyrovnání na 2:2. Pět minut před koncem jsme se dostali opět do vedení, které trvalo pouze chvíli. Navíc tři minuty před koncem jsme dostali branku na 3:4, která znamenala také konečný výsledek. Do posledního utkání jsme šli s vědomím, že pouze vítězství za tři body nám zaručí prvenství v turnaji. Celý tým se semknul a bojoval. První branka padla v sedmé minutě po krásné střele Adama, který patřil k nejlepším hráčům turnaje. Další branku vsítil střelou mezi nohy Kuba W. Po gólu ještě přidali Kuba Č. s Adamem a výsledek 4:1 nám zaručil vítězství v celém turnaji.

V celkovém pořadí jsme se díky jedné zlaté a jedné stříbrné pozici stali nejúspěšnější školní výpravou a odvezli si domů pohár pro vítěze. Všem reprezentantům ZŠ Ševětín děkujeme.

Mgr. Jan Duspiva

1.jpeg

2.jpeg

pohár.jpeg