Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Svatý Martin v 1.B a 2.A

Svatý Martin v 1.B a 2.ABěhem čtyř vyučovacích hodin provázel žáky příběh o Svatém Martinovi. Prostřednictvím pracovních listů, poslechu pohádky, zpěvu písně a malování byly propojeny hodiny českého jazyka, matematiky, prvouky, hudební výchovy, výtvarné výchovy a pracovních činností.

Žáci si poslechli legendu o Martinovi, zazpívali si píseň Svatý Martin a vypracovali pracovní listy, díky nimž si procvičili zábavnou a všestrannou formou spoustu dovedností a vědomostí. Nakonec si vytvořili krásný obrázek s bílým koněm a doufají, že jim přinese první sníh.

Mgr. Michaela Semmelbauerová

V pátek 10.11.2023 si žáci 1.B užili projekt SVATÝ MARTIN. Do školy mohli přijít s batůžkem, protože se neučili. Plnili různé úkoly týkající se svatého Martina. Zajezdili si jako na koni (na židli), vyplnili pracovní list, hledali venku kartičky, kde řešili otázky (např. kdy slavíme svátek Martina, o co se Martin rozdělil se žebrákem...). Po správném vyřešení úkolů na kartičkám vyšla tajenka: SVATÝ MARTIN Z TOURS. V závěru dopoledne si žáci vyrobili Svatomartinský lampion. Dopoledne rychle uteklo a děti si den s touto tematikou užili.

Mgr. Eva Šachlová

m1.png m2.png

20231110_112313_resized.jpg