Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Stínování postav z pohádky Tajemství staré bambitky 2 v 5.B

Stínování postav z pohádky Tajemství staré bambitky 2 v 5.BV lednu jsme se s žáky třídy 5.B při pracovních činnostech snažili naučit techniku stínování vodovými barvami. Pro žáky to byla úplně nová zkušenost. Připravili si ten nejtenčí štěteček, co měli po ruce, prázdný papír na míchání barev a práce mohla začít. Podle natištěného originálu bylo potřeba odhadnout namíchání správného odstínu barvy, nejmenší detaily musely být precizně zachyceny. Všechny žáky chci moc pochválit, dokázali se ponořit do práce  s obdivuhodnou trpělivostí a vytvořili nádherná díla, troufám si říci, že i lepší než byly samotné originály. Posuďte sami na fotografiích.

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná

postavy_leden.jpg postavy_leden_1.jpg