Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Sportovní odpoledne s Edisonem 2019

Sportovní odpoledne s Edisonem 2019V úterý 19. 2.2019 proběhlo na naší škole sportovní odpoledne. Jako minulý rok jsme si se studenty z cizích zemí vyzkoušeli florbal. Jedná se o evropský sport, který není ve světě moc známý. Všichni z projektu Edison tedy podstoupili svoji florbalovou premiéru a zhostili se toho na výbornou. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy (Brazílie, Indonésie, Gruzie, Austrálie). V čele každého týmu stál zástupce své země. K nim se přidaly děti z vyššího stupně a vytvořili tak početné týmy. V turnaji samotném nešlo o celkové vítězství, ale především o to strávit s našimi zahraničními přáteli příjemné sportovní odpoledne. A to se podařilo. Především mezi studenty z Edisona panovala zdravá rivalita. Děti, které se nechtěly turnaje přímo zúčastnit, fandily svým favoritům. Vedle potlesku používali i vlastnoručně vyrobené vlajky, kterými mávali nad hlavou. Průběh soutěže byl od samého začátku až do konce napínavý a neskutečně vyrovnaný. O tom svědčí i fakt, že o vítězi rozhodl jediný gól. Z celkového vítězství se radoval tým Indonésie vedený Tsaniou. Druhé místo obsadil tým Austrálie (Calvin), třetí Brazílie (Igor) a čtvrtá skončila Gruzie (Nino). Za svoji snahu obdržel každý tým věcné ceny. Za velké pozitivum považuji fakt, že o turnaj byl mezi dětmi obrovský zájem. Vedle žáků 7. – 9. tříd se turnaje zúčastnila i řada dětí, kterým skončila výuka. Sportovní odpoledne nám ukázalo, že dělat věci společně, i když je každý z jiné kultury, rasy, přináší spoustu radosti a zábavy. Už nyní se těšíme na další rok našeho sportovního setkání.

Mgr. Jan Duspiva

kolaz-ed-2.jpg