Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > soutěž "Opevnění města Č. Budějovice"

soutěž "Opevnění města Č. Budějovice"Ve čtvrtek 16. března 2023 proběhlo v obřadní síni českobudějovické radnice slavnostní vyhlášení výsledků vědomostní soutěže Opevnění města Českých Budějovic, do níž se zapojilo 36 žáků ze sedmi škol. Naši školu reprezentovali žáci 9. B Vratislav Kadlec a Taťána Urbánková, kteří v kategorii kolektiv obsadili skvělé 2. místo. Byli oceněni nejen za kvalitní zpracování soutěžních úkolů, ale i za bonusovou výtvarnou část. Pro úspěch v soutěži bylo nutné pracovat s odbornou literaturou, mapami i internetem při zpracování teoretické části, kvůli části praktické pak museli soutěžící vyrazit do historického centra a poradit si s úkoly přímo v terénu.

Umístění je o to cennější, že naše škola byla zřejmě jedinou mimobudějovickou školou, která se do soutěže zapojila, což porota ocenila velmi kladně. Soutěžícím osobně pogratulovali a předali věcné dary náměstek hejtmana Jihočeského kraje JUDr. Ing. Tomáš Bouzek a ředitel budějovické pobočky Národního památkového ústavu Ing. Daniel Šnejd. Organizátoři vyjádřili radost, že se naše škola do soutěže poprvé zapojila, a zároveň také přání, aby to nebylo naposledy. Doufejme tedy, že i v nižších ročnících se najdou pilní jedinci, kteří na tento úspěch příští rok zkusí navázat.
 
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
 
Mgr. Jana Chalupová
foto1.jpg