Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní kolo chemické olympiády 2023

Školní kolo chemické olympiády 2023Je potřeba si uvědomit, že chemie je všude kolem nás. A bude se nám lépe žít, když pochopíme její podstatu. Chemie nejsou jen chemické továrny, ale také běžné věci naší každodenní potřeby (hygienické potřeby, oblečení, telefon, automobil, knihy). Chemii uplatníme i při výrobě potravin, výživových doplňků či léků nebo při samotné přípravě potravy. Chemie probíhá dokonce i v nás (trávení potravy či léků, ale i láska).

Naši žáci se úspěšně pustili do řešení školního kola chemické olympiády. Prošli otázkami z anorganické i obecné chemie. Zadání mělo šest úkolů s maximálním ziskem 60 bodů. Vyhlašovatelem soutěže je Svaz chemického průmyslu České republiky a Univerzita Pardubice, fakulta chemicko-technologická. Naši nejlepší řešitelé dosáhli 33 bodů, druhé místo  32 bodů a třetí 31,4  bodů.

Motto pro letošní ročník soutěže: Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu na celý život. Čínské přísloví

Školní kolo

  1. Jan Hyrák 9.B- 33 bodů

         Petr Žatečka 9.A- 33 bodů

  1. Radek Bambas A- 32 bodů

         Štěpán Vaněk  9.A- 32 bodů

  1. Jakub Frolík 9.A- 31,4 bodů

Mgr. Burešová Ph.D.

chemik.png