Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projektový den "ZALESŇOVÁNÍ"

Projektový den "ZALESŇOVÁNÍ"Co je to obnova lesa a co vše obnáší? Jaké je to zasadit strom? To vše se dozvěděli žáci druhého stupně na projektovém dni „zalesňování“. Žáci se dozvěděli zajímavosti o lese, to, proč les potřebujeme, a nakonec si každý z žáků vyzkoušel zasadit strom. (fotografie)

Tento projektový den jsme zrealizovali díky Lesům ČR, lesní správa Hluboká nad Vltavou, kterým moc děkujeme.

Bc. Andrea Stehlíková

Poděkování patří také paní učitelce Stehlíkové za organizaci celého projektového dne a také vyučujícím a žákům, kteří se projektového dne zúčastnili. Bude určitě velkým přínosem pro všechny pozorovat, jak jejich stromky rostou a vyprávět svým dětem: "Tento strom jsem sázel(a) já." :-)

Mgr. Jana Schnelzerová

 

Jak celý den viděli naši žáci si můžete přečíst zde:

Dnes jsme šli do lesa pomoci sázet stromy. Sázeli jsme duby a buky podle předkreslených teček, které byly v řadě. Když jsme je dosázeli, šli jsme si ještě poslechnout zajímavosti o lese, zjistili jsme, že kdyby nebyl les, nebude kyslík, domov pro zvířata, houby, lesní potůčky atd. Povídali jsme si také o tom, jaká zvířata v lese bydlí. Nakonec jsme vyplnili malý testík a dostali jsme odměnu v podobě svačinky. Dnešek jsem si moc užila a myslím, že všichni ostatní také.

Jana Pavlíčková 7.B

Dne 9.11.2022 se naše škola rozhodla, že pomůže našemu životnímu prostředí. Ptáte se jak? No přeci pomocí se sázením nových stromků. Sázet pomáhaly všechny třídy druhého stupně. My, jakožto osmáci, jsme do lesa vyrazili po druhé vyučovací hodině. V teplém oblečením, v holinkách a s kuráží sázet nový les jsme přišli na kůrovcem poškozené místo v lese. Pan lesník, který nás uvítal nám řekl základní instrukce a informace o výsadbě. Poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina sázela stromky a druhá se dozvídala o stáří, původu a druhu sazenic. Nebo například i to, proč je les potřebný. Nakonec se obě skupiny prohodily. Když byly všechny pro nás určené stromky vysázené, vrátili jsme se zpět do školy. V lese bylo i přes zimu hezky a lesníci to měli krásně připravené. Navíc jsme si mohli odnést i dobrý pocit ze sázení nového života, který alespoň trochu pomůže naší přírodě. 

Veronika Marcínová 8.A

9.A napsala:

Ve středu 9.11.2022 se naše škola zúčastnila projektu “zalesňování”- sázení stromů v katastru obce Ševětín.

Celá naše třída odešla v 10:30 do lesa, kde pro nás byly připraveny rýče, vrtáky a sazenice stromů. Čekali na nás lesníci, kteří nám vysvětlili i ukázali, jak máme dělat díry a správně zasadit stromek.  Barevným sprejem nám vyznačili přesná místa výsadby. Rozdělili jsme se do dvojic, kdy kluci vrtali díry a holky sázely stromky. Pracovali jsme s největším nasazením asi 2 hodiny. Povedlo se nám zasadit každému asi 30 stromků.

Během sázení jsme si užili plno legrace. Lesníci pro nás měli pro zpestření připravený malý vědomostní kvíz o lese. Poté jsme za odměnu dostali džusík a sušenku. Následně jsme se vydali zpět do školy

 

0FB31A9B-0006-4AAE-8628-2ECF1A9E8325.jpeg 448E28AF-0BA8-48FE-922C-89D64D641943.jpeg