Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projektový den s matematikou

Projektový den s matematikou  1. června 2022 u nás proběhl den s matematikou. Bylo připraveno 25 stanovišť, na kterých se střídaly skupinky tvořené z žáků šestých až osmých tříd. Během dopoledne se žáci vystřídali na všech stanovištích a pokoušeli se zdolat úkoly, které tam na ně čekali. Jednalo se o logické úkoly, matematické hry a vyvození vzorců s pomocí prvků z Montessori či Hejného matematiky. Díky tomu se i šesťáci a sedmáci zvládli hravou formou poprat s Pythagorovou větou či jednoduchými rovnicemi. Nejlepším týmem, který zvládl všechny úkoly nejrychleji a s nejmenším počtem chyb se stal tým „WAKANDA“ z 6.B, ve složení Vanessa Adamová, Eliáš Diamant, Lukáš Janouš, Ema Křížová, Jana Pavlíčková a Terezie Schusserová. Této skupině gratulujeme a moc děkujeme deváťákům za pomoc s organizací celého dne. (fotografie)

Bc. Andrea Stehlíková

B79AAC96-D7B7-45B8-9781-F9E3489F4CB3.jpeg