Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > projekt EDISON 2019

projekt EDISON 2019Stejně jako minulý rok, tak i letos, se naše škola zapojila do Projektu EDISON. V týdnu od 18.2. do 24.2. přijedou do školy 4 zahraniční studenti vysokých škol. Tentokrát se setkáme s dívkami z Gruzie a Indonésie a chlapci z Brazílie a Austrálie. Stejně jako minulý rok stážisté formou prezentací představí žákům své země, seznámí je s různými zajímavostmi z oblasti sociální, kulturní, politické apod. Součástí prezentací jsou i různá videa, hry a tanec, takže se děti mohou aktivně zapojit a zejména mají příležitost po celou dobu komunikovat v angličtině. Navíc vybraní žáci 8. a 9. tříd budou po celý týden studentům k dispozici jako asistenti a především v nižších ročnících budou pomáhat s překonáváním jazykových bariér. Stážisté jsou ubytováni v rodinách našich žáků. Kromě prezentací, které probíhají v dopoledním vyučování, se snažíme alespoň částečně vyplnit i volný čas studentů. Letos navštívíme zkoušku místního folklórního souboru „Blaťák“, připravujeme společné sportovní utkání, chystáme procházku po Ševětíně, spojenou s návštěvou místního kostela a pro učitele a stážisty bowlingový večer. Věříme, že se nám celý týden vydaří, děti i dospělí navážou nová přátelství a všichni společně si to užijeme.

Mgr. Ivona Hercegová

kolaz (1).jpg