Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pěstování rostlin ze semínek v 2.B

Pěstování rostlin ze semínek v 2.BLetos na jaře jsme si vytvořili malou zahradu na okně. S ostatními dětmi jsme se rozhodli pěstovat rostlinky ze semínek. Bylo to vzrušující dobrodružství! 

Výběr semínek: Nejprve jsme si vybrali semínka. Každý z nás dostal malý květináč a semínka. 

  1. Zasetí semínek: Naše učitelka nám ukázala, jak správně zasadit semínka do půdy. Bylo to jako malé tajemství - zakopat semínko a doufat, že se z něj stane rostlina! 
  2. Pozorování růstu: Každý den jsme sledovali naše květináče. Bylo úžasné, jak rychle semínka klíčila. Některé měly dlouhé stonky, a některé jemné listy. Poznávali jsme, jak vypadají malé okurky, papriky a rajčata.
  3. Zalévání a péče: Každý den jsme zalévali naše rostlinky a dávali jim dostatek světla. Bylo to jako péče o malé děti. Když jsme viděli, jak rostou, byli jsme pyšní! 
  4. Soutěž o nejvyšší rostlinu: S ostatními dětmi jsme měli soutěž o to, kdo vypěstuje nejvyšší rostlinu. Bylo to napínavé!  Celý proces byl nejen poučný, ale také zábavný. Pěstování rostlin ze semínek nám ukázalo, jak je příroda úžasná. Byli jsme nadšení a hrdí na svou práci! žáci 2.B

rostlinky 2.B.jpeg