Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Osové souměrnosti v našem okolí – terénní výuka s místně zakotvenou výukou

Osové souměrnosti v našem okolí – terénní výuka s místně zakotvenou výukouZa krásného, slunného počasí jsme vyrazili se třídou 6.B do okolí Ševětína hledat osové souměrnosti. V rámci motivace jsme si dali soutěž o to, kdo jich najde nejvíce. Vyhrál Martin Šíma, který jich našel 78.

Co o terénní výuce napsali žáci? 

Dnes jsme šli s paní učitelkou Stehlíkovou na 2 hodiny ven hledat osovou souměrnost. Vyrobili jsme si z kartonu pomůcku a šli jsme ven, k lesu. Viděla jsem například listy, auta, stromy, brouky nebo značky. V lese bylo moc komárů, ale jinak to bylo super.

Petra Houfková

Dne 21.6. vyrazila třída 6.B na 2 hodiny ven na procházku. Šli jsme Ševětínským lesem směr Vitín. V lese jsme jedli borůvky a pozorovali osové souměrnosti. Ty jsme pozorovali pomocí přístroje vyrobeného z kartonu. Vyhrál Martin, který našel 78 souměrností.

Liliana Simpson

(fotografie)

 

IMG_6489.jpeg IMG_6454.jpeg
IMG_6452.jpeg IMG_6485.jpeg

IMG_6502.jpeg