Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > osmáci ve škole v přírodě

osmáci ve škole v příroděV úterý dne 11. 4. 2023 se žáci 8. tříd spolu s učiteli (pan učitel Duspiva, paní učitelka Chalupová a paní učitelka Hašová) sešli na ševětínském vlakovém nádraží, vlak přijel v 8:40. V Budějovicích jsme strávili zhruba hodinu čekáním, během něhož jsme vyplňovali pracovní listy týkající se historie (zejména Českých Budějovic). Zbytek cesty do Stožce jsme strávili ve vlaku či autobusu. Cestu jsme zakončili půlkilometrovou trasou k penzionu.

Dále jsme si rozdělili pokoje a ubytovali se. Poté jsme šli na šestnáctikilometrovou túru, kde jsme se seznámili s počasím, jež Šumava obnáší – je velmi proměnlivé a rychle se mění. Také jsme se zastavili u zaniklé vesnice, kde žili hlavně Němci (jen dva Češi). Poté jsme si obohatili znalosti ohledně 20. století, zejména o hranicích a železné oponě, jejíž pozůstatky jsme si prohlédli. Večer byla vyhlášena povinná práce – sepsat stručný souhrn dneška, díky němuž je možné získat jedničku z českého jazyka. (fotografie)

Marek Iška, žák 8.A

Ve středu ráno jsem vstala chvilku před budíčkem. Poté jsme si popovídali s místními krávami, na které máme krásný výhled z okna. Následovala rozcvička, která zahrnovala i běh, poté snídaně a po ní na nás čekala hra, při níž jsme se dozvěděli informace o životě Růženy Sitterové, rodačky ze Stožce. Ty jsme poté převyprávěli ostatním, a tak jsme dali dohromady celý její život. 
Po obědě byla hodina volna, následně jsme vyrazili na vlak, kterým jsme popojeli na místo, odkud začala naše sedmnáctikilometrová cesta po Medvědí stezce. Na té jsme hledali informace z tabulí a zapisovali je do pracovních listů. Tato cesta nás nakonec dovedla i zpět do penzionu, kde na nás čekala večeře. A teď opět píši, co jsem dnes dělala, tak doufám, že se vám to bude líbit. (fotografie)
 
Veronika Marcínová, žákyně 8. A
 
Čtvrteční ráno jsme zahájili snídaní, dal jsem si banánovou a čokoládovou buchtu. Následně jsme vyrazili na výlet s průvodkyní Pájou, která nám ukázala krásy přírody Národního parku Šumava a dokonce jsme si s ní zahráli i hry. V jedné jsme hledali trojice kartiček (zvíře, stopa, potrava). Poté jsme vyrazili směrem ke Stožecké kapli a po cestě jsme si zahráli další hru. Spojovali jsme fotky stejných rysů pořízené v jiný čas - tak, aby se jejich podoba shodovala. 
Když jsme konečně dorazili ke kapli, dali jsme si menší přestávku a opět se vydali na cestu. Jakmile jsme přešli řeku, zasoutěžili jsme si, jaká skupina pozná co nejvíce zvířat. Poté jsme se vydali zpět na penzion, kde na nás čekal oběd v podobě řízků. 
Po dlouhé přestávce si pro nás učitelé připravili dvě hry. Jednu, kde jsme si trénovali paměť, museli si zapamatovat básničku a naučit ji další členy skupiny. Ve většině případů básnička skončila zkomoleně i velmi vtipně. Dále jsme měli za úkol napsat komplimenty osobě, kterou jsme si vylosovali. Nakonec nás čekala večeře - špagety, které mi velice chutnaly. 
Na závěr krátké shrnutí - tento zájezd považuji za úspěch a rozhodně byl lepší než moje očekávání. (fotografie)
 
Radek Bambas, žák 8. A
 

IMG-20230411-WA0022.jpg