Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Naši žáci se zúčastnili 19. ročníku Biologické olympiády Rudolfa Kurky na Střední odborné

Naši žáci se zúčastnili 19. ročníku Biologické olympiády Rudolfa Kurky na Střední odbornéTěsně před velikonočními prázdninami se naše škola zúčastnila okresního finále v malé kopané. Tento rok byl o turnaj obrovský zájem. Do areálu Na sádkách v Českých Budějovicích se sjelo celkem 20 škol. Jednotlivé týmy byly rozlosovány do šesti základních skupin A – F. Naše družstvo se ocitlo ve skupině C spolu se školami ZŠ Grünwaldova a ZŠ Matice. Systém byl neúprosný, když do středečního superfinále postupoval pouze vítěz skupiny. Pořadatelé akce nám vyšli vstříc a posunuli naše střetnutí na půl jedenáctou. Díky tomu jsme měli dostatek času na přípravu před zápasem, která spočívala především ve vydatné svačině. Po vytrávení se chlapci začali rozcvičovat, střílet na bránu a pomalu přemýšleli nad prvním zápasem. V něm naše družstvo nastoupilo proti ZŠ Grünwaldova. V úvodu zápasu jsme na svého soupeře doslova vlítli a vytvářeli si zajímavé šance. Ani jedna z nich bohužel neskončila v soupeřově síti. Zhruba v půlce prvního poločasu se osmělil i soupeř. Výbornými zákroky nás držel brankář Tomáš, kterému v obraně zdatně vypomáhali Adam s Pepou. Po jedné akci soupeře to byl právě Adam, který svým skluzem zabránil jisté brance. V druhém poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště. Ani jeden z týmů nebyl schopen si dlouhodoběji podržet míč a právě po jedné ztrátě jsme se ujali brankou Rendy vedení. V tu chvíli zbývalo do konce utkání 5 minut. Místo závěrečného tlaku přišel z naší strany další povedený únik, který zakončil neunavitelný David. Konec zápasu a stav 2:0 znamenal pro naši školu obrovský úspěch. Právě jsme porazili jednu z nejprestižnějších škol v našem okrese. Po vyhraném utkání jsme se rázem ocitli v boji o postup do okresního superfinále. Abychom se do něho dostali, stačila nám díky lepšímu skóre i remíza. Vedle trenéra s tímto kalkulovali i ševětínští žáci a na hře to bylo vidět. Oproti prvnímu utkání jsme nedokázali podržet míč na svých kopačkách a po většinu utkání se soustředili hlavně na defenzívu. Při řadě šancí soupeře jsme měli i štěstí. Jednou dokonce žáci ze ZŠ Matice nastřelili spojnici branky. Co nám ovšem nechybělo, byla vůle vyhrát a postoupit tak do středečního finále. A to se podařilo! Výsledek 0:0 nám zaručil okresní Superfinále. Ve středu 17. dubna přesně o den později jsme dorazili na vyvrcholení turnaje. Kvůli rozlosování jsme vyráželi oproti úterý o hodinu a půl dříve. Hned v prvním utkání jsme poznali kvalitu soupeře ze ZŠ Rudolfova a odnesli si porážku 0:4. Nutno podotknout, že soupeř měl ve svém týmu dva hráče z Dynama ČB. V druhém střetnutí jsme narazili na chlapce z Trhových Svinů. Ti disponují taktéž výbornou generací fotbalistů. Pouze v případě vítězství jsme mohli pomýšlet na postup do semifinále. Také v tomto zápase jsme čelili výškové a ročníkové převaze soupeře. Kluci se nevzdávali a doslova bojovali o každý míč. Výborným taktickým tahem byla i znamenitá osobní obrana Radka, který tak eliminoval nejlepšího hráče soupeře. Těsně po druhé půli jsme se ocitli v největší šanci zápasu. Po křídelním průniku se ocitl před brankářem Filip, který střelou „šajtlí“ orazítkoval pravou tyč soupeřovy svatyně. Tři minuty před koncem přišel trest. Při standartní situaci jsme si špatně rozebrali hráče a soupeř lehce skóroval. Po obdržené brance jsme se vrhli ještě více do útoku. Toho využil soupeř dalším povedeným „kontrem“ a uzavřel stav zápasu na 0:2. I přes dvě středeční prohry jsme se umístili na krásném 5. místě z 20 účastníků. Vinou zranění se nemohl turnaje zúčastnit David, který by jistě patřil k tahounům družstva. Kluci se prezentovali výborným týmovým výkonem a za rok se máme tedy na co těšit.
Sportu zdar.

Mgr. Jan Duspiva

57774908_383856468886032_3069301496509104128_n.jpg