Školní kolo Matematického klokana se letos na naší škole konalo dne 20.3.2026 od 7.50 h.
Úlohy byly rozděleny do čtyř kategorií – Cvrček (2.a 3. ročník), Klokánek (4. a 5.ročník), Benjamín ( 6. a 7. ročník) a Kadet ( 8. a 9. ročník).
Maximální možný počet bodů, které mohly soutěžící dosáhnout, byl 120 bodů ( v kategorii Cvrček 90 bodů)
Celkem se zúčastnilo 143 soutěžících.
Nejúspěšnější žáci:
kategorie Cvrček – Gerald Prentis , 68 bodů, 2.A,
kategorie Klokánek – Radim Tykal , 84 bodů, 4.B,
kategorie Benjamín – Patrik Čech 65 bodů, 7.A,
kategorie Kadet – Marta Paurová , 88 bodů, 9.A.
Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.
Úspěšným řešitelům blahopřejeme! Všem zúčastněným žákům děkujeme za předvedené výkony a chuť řešit nové úkoly. Věříme, že si soutěž užili, a přejeme jim mnoho dalších matematických dobrodružství.
Mgr. Marcela Cimbůrková
© 2026 Základní škola a Mateřská škola Ševětín, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO