Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > "Malý vědec" projekt pro děti z MŠ

"Malý vědec" projekt pro děti z MŠV úterý 9.1.2023 patřila odborná učebna fyziky a chemie těm nejmenším, a to dětem z MŠ - 5. třídě - kytičky. Děti se seznámily zábavnou interaktivní formou prostřednictvím jednoduchých pokusů s vybranými jevy z oblasti neživé přírody. Děti si vyzkoušely pod vedením učitelek jednoduché fyzikální a chemické pokusy. Mezi tyto pokusy patřily například: jak zelektrovat tyč, jak vytvořit lávovou lampu, jak „nabrat“ kapalinu do pipety, jak dostat páku do rovnováhy, jak se šíří zvuk, jak funguje lidské ucho, jak na sebe působí magnety, nebo se podívat na nohu luční kobylky pod mikroskopem. Všechny děti se aktivně a s nadšením zapojily. Bylo úžasné pozorovat jejich úžas a nadšení. Některé děti dovedly sami formulovat závěry z pozorování a uváděly příklady, kde všude se již s nimi setkaly.

Dětem patří veliká pochvala za perfektní práci a těšíme se, až se opět setkáme. (fotografie)

Mgr. Jana Schnelzerová

pokus.png IMG_1272.jpeg
IMG_20240109_092612.jpg IMG_1269.jpeg