Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Logická olympiáda 2022

Logická olympiáda 2022Vážení rodiče,

právě probíhá registrace soutěžících do Logické olympiády 2022 a bude možná do 30. září 2022. 

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. 

Každý, kdo chce soutěžit, se musí během září zaregistrovat pod svou e-mailovou adresou. Registrace z minulých let nejsou platné! Celý proces je velmi jednoduchý a nezabere více než několik minut. Na e-mailovou adresu bude soutěžícím zasláno jejich heslo a dále veškeré informace o soutěži. Každý účastník proto potřebuje mít platný a jedinečný email, samozřejmě, že může použít i email rodičů. Více dětí se nemůže hlásit pomocí e-mailu jednoho z rodičů nebo svého učitele. V případě potřeby lze e-mail snadno založit na některém ze známých serverů, např. www.seznam.cz. Ti, kteří preferují soukromí, si mohou pro účely Logické olympiády vytvořit alias ke svému existujícímu e-mailu a dostávat tak zprávy na obvyklou adresu.   

Soutěžící se registrují na https://www.logickaolympiada.cz/ na stránce Vstup do soutěže kliknutím na Chci se zaregistrovat a vyplněním osobních údajů - jméno, škola, třída, kategorie, případně nepovinně adresa a telefon.  Rodiče dětí mladších 15 let poprosíme i o souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže, je potřeba do registračního formuláře zadat jméno, příjmení a e-mail rodiče.  Na emailovou adresu rodičů bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí pro účely soutěže. Můžete si vybrat, zda chcete či nechcete, aby Vaše výsledky v soutěži byly k dispozici učitelům ve Vaší škole.

Do několika minut po registraci systém vygeneruje přihlašovací heslo, které bude sloužit ke vstupu do profilu soutěžícího a především pro přihlášení se do základního kola soutěže, které se bude vyplňovat on - line. Pokud přístupové heslo nedostanete, zkontrolujte spam a koš a případně si vyžádejte nové heslo na stránce Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Prosím, vyčkejte na potvrzení Vaší registrace zákonným zástupcem, až poté se budete moci přihlásit do svého účtu. Více informací o průběhu soutěže najdete na záložce O SOUTĚŽI.

Průběh soutěže:

Základní kolo proběhne pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2022
kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. -  14. října 2022
kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21.  října 2022
kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. - 28.  října 2022