Úvod > Základní škola > Aktuality > LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS

LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS

Lesy České republiky s. p., Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích, Ústav pro hospodářskou úpravu lesa Brandýs nad Labem, Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou, Stezka korunami stromů Lipno, Kores Europe s.r.o. a Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga, Písek, Lesnická 55, vyhlásili 14. ročník výtvarné soutěže „LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS“

Les má pro život člověka i v současné době nezastupitelnou úlohu a jeho prostředí je nenapodobitelné. Pořadatelé soutěže si dovolují upozornit na význam lesa jako součásti našeho kraje a domova stovek druhů rostlin a živočichů, jako zdroje poučení a inspirace začínajících i pokročilých výtvarníků, fotografů, hudebníků, literátů a ostatních umělců.

Cílem soutěže je podpora výtvarné reflexe zážitků dětí, získaných návštěvou lesa a umocnění vlivu lesa a přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání.

Do soutěže se zapojili děti ze 7.A. ( Čejková, Zabilková, Žatečková)

Mgr. Burešová Ph.D.

les.jpg