Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Kurz vodní turistiky

Kurz vodní turistiky1. den

Ve středu 6. září 2023 se žáci 9. tříd sešli na ševětínském nádraží už před sedmou hodinou ranní. Důvodem nebylo nic jiného než odjezd na kurz vodní turistiky. Po téměř 3 hodinové cestě doprovázené výlukou jsme dorazili na místo nalodění (Sušice). Po krátké instruktáži jsme se konečně mohli vrhnout na vodu. Začátky byly nesmělé, ale během několika minut jsme vytvořili kompaktní sehraný vláček na jehož začátku byl instruktor Zdeněk společně s kluky a soupravu uzavíral tým s názvem Nejostřejší tužky v penále, jehož součástí byl pan učitel Duspiva, paní učitelka Tušlová a holky z 9.A. Po zhruba dvou hodinách jsme zakotvili pod hradem Rábí, ke kterému nás čekala asi kilometrová procházka. Na zřícenině jsme absolvovali odbornou prohlídku a naučili se nové pojmy jako brambouch nebo donjon. Následoval výborný oběd v místním hostinci U Vystřelenýho Vočka. Pak jsme se už jen skulili dolů a pokračovali v plavbě směr Velké Hydčice. Cestou do kempu jsme si užili spoustu vodáckých her. Počasí během celého dne vyšlo náramně. Ačkoli výška hladiny řeky Otavy nebyla nejvyšší, stihli jsme se i příjemně vykoupat. Okolo 17:30 jsme dorazili do kempu, který máme dnes celý pro sebe. Následovala večeře a posezení u ohně s kytarou. Už teď se nemůžeme dočkat zítřejších vodáckých dobrodružství. Pro dnešek AHOOOJ!!! (fotogalerie)

Mgr. Jan Duspiva a Mgr. Michaela Tušlová

1.png