Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Krajské finále florbalu

Krajské finále florbaluFlorbalové naděje bojovaly v krajském finále, které proběhlo 17. ledna v krásné sportovní hale Milevska. Po příjezdu na nás čekalo malé překvapení, a to v podobě menších branek, na které naše dívky nebyly zvyklé. Hrálo se nejspravedlivějším systémem, a to každý s každým.        

Celkově jsme odehráli 6 zápasů, ve kterých jsme 2x vyhráli, 2x remizovali a 2x prohráli. Tyto výsledky nám zajistily celkové 5. místo. Vítězství si odvezla děvčata z Křemže, která jsme na okresním kole 2x porazili. Každý turnaj je však jiný, a tak nám nezbývá než vítězi pogratulovat a popřát mu hodně štěstí na republikovém turnaji. I tak se můžeme pyšnit a titulovat “5. nejlepší jihočeskou florbalovou školou” pro rok 2022 - 2023. Třešničkou na dortu bylo vyhlášení nejlepší gólmanky turnaje, kterou se stala naše Saša Kovářová. Troufnu si říct, že další rok tato sestava může pomýšlet ještě výše, a tudíž nezbývá než trénovat, trénovat, trénovat......

O tento skvělý výsledek a řádnou reprezentaci školy se zasloužily:

Anežka Vlčková, Alexandra Kovářová, Nikola Herdová, Valentýna Vondrášková, Lea Zíková, Eliška Pajmová, Sára Novotná, Tereza Vlažná, Samanta Ertlová,

Na závěr bych chtěl poděkovat paní Novotné a dalším rodičům za svezení a nabídku dopravy dětí na akci.

Sportu zdar!

Mgr. Jan Duspiva

dipl.jpeg