Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Kláštery Český Krumlov, 6.A a 6.B 2020

Kláštery Český Krumlov, 6.A a 6.B 2020Ve čtvrtek 24. září jsme se s žáky 6. ročníků zúčastnili exkurze organizované Kláštery ČK. Po velice příjemném uvítání nás organizátoři akce seznámili s programem a následně rozdělili do dvou skupin. První část naší návštěvy byla ryze manuální. Někteří žáci si pod odborným dohledem vyráběli mýdla a koupelovou sůl. Jiní navštívili kovárnu, kde si za pomoci kovářů vyrazili památeční minci se znakem pánů z Rožmberka. Následovalo zábavné tvoření zvířátek a po těžkém výkonu také zasloužená svačina. I druhá polovina naší exkurze byla zábavná a obohacující. Příjemný doprovod nás společně s žáky provedl kláštery, kde jsme si prohlédli odkryté gotické fresky, zahráli „na hledače“ a nakonec jsme se seznámili s životem středověkých lidí. Poznávali jsme jednotlivé středověké vrstvy (panovníky, šlechtu, duchovenstvo, ale i řemesla), viděli dobové oblečení a poznávali potraviny, které si v té době mohli dopřávat. Cestou k autobusu jsme stihli navštívit i místní medvědy a plni nových zážitků se vrátili domů.

Mgr. Veronika Truhlářová a Mgr. Věra Burešová, Ph.D.

kolaz-klastery.png