Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Florbal - Týn nad Vltavou

Florbal - Týn nad VltavouJako každoročně nás čekal na závěr školního roku turnaj O pohár starosty města Týnu nad Vltavou. Naše škola nastoupila do 3 kategorií. Po dobré zkušenosti z podzimu se stále zlepšující tým dívek postavil závodně hrajícím Tygřicím z Týna nad Vltavou. V prvním utkání po výborném výkonu obrany, kterou skvěle doplnila brankářka Katka, se odešlo do šaten za stavu 0:0. Na řadu přišla odveta. Zde už byla znát větší herní vytíženost a zkušenost pořádajícího celku, který nad námi zvítězil 2:0. I tak dívky zanechaly na turnaji výborný dojem a řada z nich dostala nabídky od místních trenérů na zapojení se do profesionálního florbalu. Mladší žáci se na turnaji museli obejít bez dvou tradičních opor Kuby a Adama, kteří patří k lídrům týmu. Kluci bohužel v daný čas měli své mimoškolní turnaje. První zápas jsme nastoupili proti klukům z Malé Strany, kteří rovněž patří ke špičce v kraji. V tomto zápase nám nevycházelo prakticky nic od laciných branek po špatnou rozehrávku. Zápas skončil jasným vítězstvím Malé Strany v poměru 6:1. Od té doby nastaly v týmu taktické změny, které přispěly ke zlepšení. Obranu vyztužila spolehlivá dvojice Martin s Dominikem. Ve středu hřiště se pohyboval běhavý Filip a v útoku se začala prosazovat dvojice Matyáš s Kubou. Zlepšené výkony vedli k vítězství nad dívkami z Malé Strany v poměru 3:1. Blízko bylo i vítězství v odvetě s Malou Stranou kluků, kteří nakonec utkání otočili a zvítězili 3:2. Na závěr přišla nejstarší kategorie. Zde jsme měli už před turnajem o motivaci postaráno, neboť většinu týmu tvořili žáci 9. třídy, pro které to byl jejich poslední turnaj za školu vůbec. V této kategorii jsme předváděli od začátku turnaje kvalitní florbal. Nechyběla zde rychlost, důraz, přesné střely, výborné zákroky našich brankářů. Turnajem jsme prošli s celkovým skóre 16:2. Pouze ve finále jsme od 5. minuty prohrávali 0:1. Od té doby, ale kluci ukázali, že po vítězství touží a po brankách Dominika, Jardy, Ondry a znovu Dominika jsme zvítězili 4:1. Jako vždy jsme se mohli opřít o výborné brankáře Jonáše s Andym. K našim nejproduktivnějším hráčům patřili Vašek Kytka s Dominikem Kovářem, kterým vytvářel šance svým pohybem agilní Filip Kirilovicz (mnohdy i za cenu faulů). S celkovou bilancí jednoho vítězství a dvou druhých míst jsme se zařadili k nejúspěšnějším školám na turnaji. Věřím, že i následující rok bude nadále tak úspěšný a opět se na vás budu těšit na pátečních trénincích v dalším školním roce.

                                                                                                          Sportu zdar!!!

Mgr. Jan Duspiva

f2.jpg