Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Dějepisná exkurze 7.A a 7.B

Dějepisná exkurze 7.A a 7.BDne 1. února 2022 jsme se my, 7. A a 7. B, vypravili na dějepisnou exkurzi. Jako první jsme navštívili kostel sv. Mikuláše v Ševětíně, kde jsme měli možnost prohlédnout si 700 let staré fresky. Zaujalo mě, že ve středověku lidé kreslili výjevy z bible po stěnách, protože by si je neuměli přečíst.

Pak jsme zamířili na vlakové nádraží, odkud jsme v 8:40 odjeli do Českých Budějovic. Náš další cíl byl dominikánský klášter, kde jsme měli přednášku o stavebních slozích i o tom, jak tento klášter snoubí všechny dohromady. Poté jsme se přemístili do muzea, kde si někteří z nás zkusili oblečení různých století i odlišných společenských vrstev. Při tom jsme se dost nasmáli, ale i naučili. Nakonec jsme společně vyplnili pracovní listy.

Po odchodu z muzea následoval krátký rozchod, poté jsme jeli vlakem zpět do Ševětína. Exkurzi jsem si užila a dozvěděla jsem se při ní mnoho zajímavostí.

Veronika Paurová, 7. A

muzeum.jpg