Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > ČEPS CUP – Florbalový turnaj 1. stupně ZŠ

ČEPS CUP – Florbalový turnaj 1. stupně ZŠV úterý 22. listopadu 2022 se konal florbalový turnaj pořádaný ve spolupráci s firmou ČEPS. Dějištěm turnaje se stala malá, ale útulná hala v Hrdějovicích. Po cestě vlakem jsme dorazili do místní haly mezi prvními účastníky, měli jsme tedy dostatek času na rozběhání a florbalovou rozcvičku. Kromě nás se turnaje zúčastnily školy z Dobré Vody, Svatého Jána, Hluboké nad Vltavou, ZŠ Grünwaldova a také my s názvem Ještěrky Ševětín. Jedna škola se před turnajem odhlásila. Na místě došlo k reorganizaci a místo původních 2 skupin se hrál systém každý s každým. Čekali nás tedy čtyři kvalitní soupeři.

V prvním zápase jsme nastoupili proti minulým vítězům Školní florbalové ligy ze Svatého Jána, kteří postrádali nejlepšího hráče minulého roku. V tomto utkání jsme dominovali a zaslouženě vyhráli 3:1. V druhém utkání na nás čekal tým ze ZŠ Grünwaldova, který disponoval řadou hráčů hokejového klubu HC Motor. Soupeř před utkáním budil respekt, zvlášť když v prvním utkání zvítězil vysoko 8:0. Po úvodním opatrném začátku soupeř ukázal své kvality a vedl po dvou rychlých gólech 2:0. Nám se podařilo snížit dalekonosnou střelou Lukáše Klečky na 1:2. Od této doby jsme utkání vyrovnali a měli i více šancí, bohužel štěstí při nás nestálo a v konečném výsledku jsme prohráli 2:3, když jsme ještě těsně před koncem sahali po vyrovnání. Předposlední utkání nám postavilo do cesty florbalisty z Hluboké. Ještěrky Ševětín byli čím dál hbitější, přesnější a s výsledkem 5:3 jsme si připsali druhou výhru do tabulky. Jak se říká, když se válec rozjede nelze ho zastavit, tak to platilo i o našem týmu v posledním utkání, které jsme opanovali 7:1.

Tento výsledek nám zajistil celkové 2. místo na turnaji Čeps Cup v okrese České Budějovice a jsme prvními náhradníky na krajské kolo. O tento výborný výsledek se zasloužilo družstvo ve složení:

Brankář: Petr Bednář

Obránci: Lukáš Klečka, Jan Ašenbryl

Útočníci: Patrik Čech, Richar Dušák, Petr Hejna, Lukáš Hejna, Jan Bužek, Jáchym Vavříček

Mgr. Jan Duspiva

děti1.jpg děti2.jpg