Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Cassiopeia 3. A a 3. B

Cassiopeia 3. A a 3. BDatum konání:
1.2.2024

Ve čtvrtek 1. února 2024 již po třetí navštívili žáci třetích tříd Centrum ekologické výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích. Tentokrát se zúčastnili výukových programů Život v mraveništi a Včelí království. V prvním programu pronikli žáci do tajemného mraveniště a prozkoumali uspořádání jeho chodeb a komůrek. Proměnili se v mravenečky a vydali se shánět potravu, museli však čelit různým nástrahám. Dozvěděli se mnoho zajímavého ze života lesních mravenců. Během programu se žáci učili spolupráci, komunikaci a seznámili se s významem mravenců v rámci lesního ekosystému. Na závěr programu si vyrobili a namalovali mraveniště s mravenci. V druhém programu se děti dozvěděly spoustu zajímavostí ze života včel, prozkoumaly velký model včely, zkusily se na svět podívat včelíma očima a prostřednictvím zábavných her si vyzkoušely všechny profese, které včelky zastávají. (fotografie)

Z Cassiopeii si třeťáci odváželi nejen nové informace, dojmy a zážitky, ale i vlastnoručně vyrobené mraveniště.

třídní učitelky Mgr. Hana Chovancová a Mgr. Marta Perničková

Cassiopeia_3_1_2_24_14.jpg