Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Cassiopeia – 2.A a 2.B - 2019

Cassiopeia – 2.A a 2.B - 2019Ve čtvrtek 21. listopadu v rámci "Šablon 2.ll/20 – Projektový den mimo školu" navštívili žáci druhých tříd Centrum ekologické výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích. Zde se zúčastnili výukového programu Motýlí kouzla a Žabka Rozárka. V prvním programu si žáci prožili vývoj motýla od vajíčka po dospělého jedince a zkusili si, jaké to je být housenkou i motýlem. Dozvěděli se základní rozdíly mezi denním a nočním motýlem a naučili se jejich názvy. V druhém programu se hravou a veselou formou dozvěděli vše o vývoji žab a jejich životě, porozuměli žabí řeči, poznali žabí jídelníček a seznámili se s nejběžnějšími zástupci našich žab. Nakonec si děti prošly a prohlédly přírodní zahradu, kterou ve svém areálu Cassiopeia dlouhodobě vytváří a udržuje. Z Cassiopeii si děti odvezly vlastní výtvory motýla a žabky.

Mgr. Hana Chovancová

kolaz-chovancova-cassiopeia-sablony.png