Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Atletické závody LomAZ

Atletické závody LomAZV pondělí 30. 5. 2022 se vybraní žáci a žákyně naší školy pod vedením paní učitelky Hašové a pana učitele Duspivy vypravili poměřit své síly na atletické závody do Lomnice nad Lužnicí. Na atletický stadion dorazila naše skupina čítající 45 členů již před osmou hodinou ranní. Na přípravu a rozcvičení bylo tedy dost času.  

V 9 hodin konečně celý závod započal, jako první se na start postavili sprinteři. Mladší kategorie (4. a 5. ročník) závodila na vzdálenost 60 metrů, starší žáci (6. - 9. ročník) pak na vzdálenost 100 metrů. Ve startovních blocích jsme měli hned několik želízek v ohni. Naše očekávání se splnilo, ostatně posuďte sami. V kategorii mladších žákyň se Alexandra Kovářová umístila na pěkném 12. místě, Tereza Vlažná na 11. místě, Anežka Vlčková na vynikajícím 4. místě a Tereza Tržilová vybojovala zlatou medaili. Mladší žáci předvedli také výborné výkony - David Flegl doběhl na skvělém 4. místě a ještě o příčku lepší byl Ondřej Weinpold, který skončil 3. Starší žákyně doběhly v první desítce, konkrétně Lenka Březinová na 7. místě, Anna Vondrášková na 6. místě, Danica Herdová na 3. místě a Karolína Čadová na vynikajícím 2. místě. Starší žáci reprezentovali taktéž skvěle, Ondřej Faflík skončil ve velké konkurenci na 14. místě, Martin Jágl na 9. místě, Filip Kirilovicz na 3. místě a Dominik Němec nikým neporažen získal zlato. Ve vrhačském sektoru mezitím soutěžili další z našich atletů ve vrhu koulí. Ani oni se nenechali zahanbit a předvedli vynikající výkony. Jako první se o cenné kovy utkali starší žáci, Andreas Trmata skončil na krásném 8. místě, Dominik Kovář těsně pod stupni vítězů na 4. příčce, Josef Frolík utržil bronz a Václav Kytka stříbro. Ani děvčata se v nabité konkurenci neztratila, Karolína Kovářová se umístila na pěkném 10. místě, Viktorie Dvořáková i Anna Sirotová těsně za první desítkou. 

Jako další byly na pořadu běhy na střední vzdálenost, konkrétně 100 a 200 metrů pro mladší žáky, 200 a 400 metrů pro starší. Mladší žákyně běžely 100 metrů, Alexandra Kovářová doběhla na 11. místě, Valentýna Vondrášková na 7. místě a Anežka Vlčková nenašla přemožitelku a doběhla si pro zlato. Mladší chlapci závodili na trati 200 metrů, Matěj Šitera skončil 8., Jan Bužek 5., David Flegl získal stříbro a jeho jediným přemožitelem byl Kristián Novotný, který získal zlatou medaili. Také starší žákyně závodily na trati 200 metrů. Výsledky byly následující: Tereza Kopečková 12. místo, Lenka Březinová 8. místo, Danica Herdová 3. místo a Karolína Čadová 2. místo. Nejstarší chlapci soutěžili v běhu na 400 metrů. Dominik Nikodem doběhl 16., Václav Vlažný 11., těsně před ním na 10. místě Matyáš Kušnír a na skvělém 2. místě pak Filip Kirilovicz. Společně s běhy se v dálkařském sektoru odehrával boj o prvenství ve skoku dalekém, kde se postupně vystřídaly všechny čtyři kategorie. I zde naši sportovci předvedli báječné výkony. Naši školu reprezentovaly ve starších žákyních Klára Ďupalová, Anna Sirotová, Aneta Jarešová a Nikola Rynešová, všechny předvedly moc pěkné výkony a skončily ve druhé desítce. Mladší žákyním se dařilo také moc pěkně, Tereza Vlažná skončila těsně za první desítkou na 11. místě, Eliška Pajmová na 7. místě a Sára Novotná ukořistila skvělou stříbrnou medaili. I starším žákům se dařilo výborně, Jiří Novotný si doskočil pro 15. příčku, Ondřej Vlažný 14. místo, Dominik Němec 6. místo a Martin Jágl nenašel přemožitele a získal zlatou medaili. Mladší žáci skončili těsně pod stupni vítězů, Ondřej Weinpold 6., Lukáš Klečka 5. a Viktor Iška 4.   

Následoval hod kriketovým míčkem - jako první soutěžily mladší žákyně, Sára Novotná získala 10. příčku a Nikola Herdová pěkné 6. místo. Mezi mladšími žáky jsme měli celkem tři závodníky - Lukáš Klečka 19. místo, Viktor Iška 14. místo, Jakub Kubíček 7. místo. Starším žákyním se vedlo lépe - Aneta Jarešová skončila 17., Tereza Kopečková 15. , Viktorie Dvořáková 12. a Danica Herdová si svým čtyřicetimetrovým hodem zajistila kov nejcennější. Také starším žákům se dařilo - Josef Frolík byl 19., ostatní se vešli do první desítky - Andreas Trmata 10., Dominik Kovář 8. a Václav Kytka získal krásné 2. místo. 

Předposlední byly dlouhé běhy odstupňované podle kategorií. Mladší žákyně běžely závod na 400 metrů, Eliška Pajmová doběhla na 10. místě, Nikola Herdová těsně před ní 9., Valentýna Vondrášková na nepopulárním 4. místě a Tereza Tržilová zvítězila. Mladší žáci a starší žákyně se utkali na trati dlouhé 800 metrů, Matěj Šitera skončil 11., Jan Bužek 4. a Kristián Novotný na skvělém 2. místě. I starším žákyním se vedlo moc dobře - Nikola Rynešová doběhla na 8. příčce, Veronika Bužková 5., Anna Vondrášková ukořistila bronzovou medaili a Zuzana Bužková stříbrnou. Starší žáci závodili na vzdálenosti 1500 metrů - Jiří Novotný si doběhl pro 16. místo, Matyáš Kušnír pro 11., Martin Jindra skončil 7. a Dominik Nikodem těsně pod stupni vítězů na 4. místě. 

Závěrečnou disciplínou a pomyslnou třešničkou na dortu byly štafety rozdělené dle kategorií a pohlaví - žákyně a žáci závodili na trati 4 x 100 metrů. Škola s největším počtem zlatých medailí si mohla odvézt krásný putovní pohár. I z tohoto důvodu byly štafety rozhodujícím závodem, o prvenství mezi školami se totiž do poslední chvíle přetahovalo hned několik družstev. Štafety nakonec skutečně rozhodly o celkovém vítězi. Družstvu starších žáků se štafeta bohužel nepovedla dle představ, ale ukázali, že jsou závodníci tělem i duší a přes počáteční nezdary doběhli do cíle. Mladší žáci po lítém boji v cílové rovince dosáhli na bronzové medaile. Ani jedna z dívčích formací nenašla přemožitelky a mladší i starší žákyně si doběhly pro zlato. 

Všem zúčastněným atletům děkujeme za příkladnou reprezentaci. Všichni členové výpravy přispěli svým dílem k úžasnému výsledku. Těšíme se na příští ročník, kdy bude naším hlavním úkolem obhájit titul nejlepší školy. Sportu zdar a atletice zvláště! (fotografie)

Mgr. Michaela Hašová

pohár.jpg