Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Adaptační kurz 6.A a 6.B

Adaptační kurz 6.A a 6.B(fotografie)

Den druhý

Druhý den jsme začali ranním budíčkem v 7:30. Po něm následovala zhruba desetiminutová rozcvička. Počasí nám od rána nepřálo, proto jsme po snídani zvolili variantu uvnitř komplexu. Žáci rozděleni do šesti týmů tvořili vlastní pravidla, z kterých poté vybrali ta nejlepší, a sestavili si svoji ústavu. Déšť pokračoval a čekala na nás první svačina v podobě banánu a müsli tyčinky. Po svačině jsme si zahráli kolektivní hru Party Alias, kde děti ukázaly svoje vyjadřovací schopnosti a vědomostní znalosti. Během hry se k nám nesla vůně kuřecího řízku a frankfurtské polévky. Po obědě následoval opět polední klid. Zhruba okolo půl 3 jsme poprvé tento den uviděli sluneční paprsky. Přestalo i pršet a konečně jsme se vydali ven. Čekala nás fyzicky náročnější hra na Piráty a obchodní lodě. Zde se děti dostatečně vyblbly a spálily řadu kalorií. I přes nepříznivou předpověď nám ve zbytku odpoledne nepršelo a žáci si tak mohli zasoutěžit ve stavění špagetových věží. Celý den jsme završili společným rituálem a vyslovením nejsilnějšího momentu dne.

Den první

Po osmé hodině ranní dne 13.9.2022 jsme se vydali do RS Lužnice. Cesta autobusem trvala necelou hodinu. Posledních pár desítek metrů jsme se museli dopravit po svých. Po příjezdu žáci dostali organizační pokyny a byli rozděleni do chatek. Po krátké pauze jsme začali s prvními aktivitami. Ve 12 hodin už na nás čekal teplý oběd v podobě vývaru a znojemské pečeně. Po jídle si děti odpočinuly při poledním klidu a poté jsme se zvesela vrhli do dalšího programu. Využili jsme pěkného počasí a vydali se na výlet. Nebyl to ledajaký výlet, žáci totiž při něm hráli šipkovanou. Jako první vymýšleli úkoly žáci 6.A. Béčko je po chvíli začalo stopovat. Úkoly hledat a následně je plnit. Například složit básničku, donést předmět začínající na první písmeno jejich jména nebo příjmení atd….. Na cestě zpět se role obrátily. Do tábora jsme dorazili krátce před večeří. Zahráli jsme si hru Monstra zaměřenou na spolupráci a vyrazili jsme na špagety. Ty všem chutnaly tak, až se jim dělaly boule za ušima a mnozí si šli dokonce i přidat. Po večeři nás čekal poslední blok aktivit a závěrečné shrnutí dne. Už se moc těšíme na další den!

Mgr. Jan Duspiva

adapt2.jpg