Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 6.B v divadle

6.B v divadleDne 17. 4. 2023 třída 6.B se vyrazila podívat do Malého divadla v Českých Budějovicích na předělanou hru s názvem Locika. V 7:50 jsme měli sraz na náměstí v Ševětíně. V 8 hodin jsme vyrazili. Když jsme přijeli, šli jsme se projít po Mercury. Až se kluci projeli ve vláčku, vyrazili jsme k Malému divadlu. Po příchodu jsme si odložili naše bundy do šatny a usadili se v místnosti, kde se konalo vystoupení. Společně s námi zde seděli i žáci z jiných škol. Na začátku to bylo malinko pomotané, ale vtipné. Herci házeli brambůrky a naše třída zářila radostí. Děj v sobě skrýval i řadu životních ponaučení (jako přílišná závislost na moderní technice - s tím spojená špatná komunikace). Akčnost příběhu podtrhoval hudební podkres, kdy jsme si mohli například poslechnout písničku o zastávkách českobudějovické MHD. Divadlo skončilo v 11:15. Celá třída jsme nečekala, že to bude tak vtipné a zábavné. Uteklo to jako voda. Po představení jsme vyrazili jsme směr IGY. První půl hodinu jsme se šli najíst. Do 12:45 jsme měli rozchod, někteří zůstali u společného stolu, ostatní šli nakupovat. Před odchodem jsme se ještě vyfotili a odešli na autobus na Mariánské náměstí. Moc jsme si celý výlet do divadla užili a chceme poděkovat třídnímu učiteli Janu Duspivovi, že to s námi zvládl.

žáci 6.B