Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 5. ročník ekologické soutěže EKOMÁNIE

5. ročník ekologické soutěže EKOMÁNIEAneta Síbrtová ekomanie 1.jpgStřední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni vyhlásila 5. ročník ekologické soutěže EKOMÁNIE pro žáky 8. a 9. tříd základních škol.

Zapojili se 8.A: Rozboudová Karolína, Síbrtová Aneta
9.A: Chovancová Aneta, Klenková Anežka, Frolík Jan, Topková Sára.
Do druhého kola postoupila Aneta Síbrtová. V důsledku nestandartní „covidové“ situace, musel průběh 2. kola ekologické soutěže probíhat mimořádně korespondenční cestou. Aneta Síbrtová obsadila krásné 12. místo.

Moc gratulujeme.

Jak vypadaly úkoly druhého kola? Žáci si měli prakticky vyzkoušet termickou paměť plastů, provést fotodokumentaci a stanovit závěr. Druhým úkolem bylo během vybraného týdne separovat v domácnosti jednotlivé druhy odpadů a následně toto vyhodnotit. S tím souvisel i třetí úkol, kdy měli porovnat aktuálně udávanou průměrnou docházkovou vzdálenost ke sběrnému místu se svojí skutečnou vzdáleností od barevných kontejnerů. A v poslední části se měli zamyslet se nad tím, jaké množství plastového odpadu vyprodukujeme a jak bychom mohli jeho množství snížit.

Mgr. Věra Burešová, Ph.D.