Úvod > Základní škola > Podpora žákům a rodičům

Podpora žákům a rodičům

Štítky:

Videa, pracovní listy a další náměty na přijímačky

Čekají vás letos přijímací zkoušky na střední školu? Pak máte asi dost napilno, co se týká přípravy. Jenže, co všechno z učiva, které jste na základce probírali devět let, je podstatné, na co se máte zaměřit a co zlepšit? Jak na efektivní přípravu na přijímačky? Tolik otázek.

Publikováno 22. 2. 2022 9:42

DĚTI A MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST

Digitální média jsou čím dál tím větší součástí všedních dní doma i ve škole, technologická zařízení jsou výkonnější a levnější. Zacházení s digitálními médii patří v dnešní době k základním dovednostem, stejně tak jako čtení, psaní a počítání. Pod pojmem „mediální gramotnost“ rozumíme schopnost užívat média a jejich obsah samostatně a zodpovědně. Aby děti zacházely s médii bezpečným způsobem, měly by takovými dovednostmi disponovat.

Publikováno 19. 1. 2022 9:14

Podpora rodičům

Na základě doporučení MŠMT - pro rodiče a žáky předáváme informace: Situace spojená s distanční výukou je náročná i pro vás rodiče, kteří máte důležitou roli v prevenci rizikového chování u svých dětí. Stává se, že často nemáte dostatek informací, jak rizikové chování rozpoznat a jak se zachovat. Proto vás informujeme o projevech rizikového chování. Důležité je, aby byly včas identifikovány případné problémy a naše škola mohla nabízet cesty k řešení.

Publikováno 21. 3. 2021 12:35