Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Exkurze do Techmánie v Plzni

Třídy 5.A, 5.B a 7.B se vydaly dne 22.3.2023 na exkurzi do interaktivního světa vědy a techniky. Zábavnou formou a nenásilně si přiblížili přírodní vědy. Mnozí tak mohou lépe pochopit, proč jsou tyto předměty náplní školní výuky a jak je můžeme využít v běžném životě.

Publikováno 23. 3. 2023 16:04

Fotosoutěž na téma: "Skalky a skalničky"

Naši žáci se zúčastnili 12. ročníku fotografické soutěže pořádané Českým zahrádkářským svazem, který tuto soutěž vyhlašuje od roku 2011. Tématem pro rok 2023 byly „Skalky a skalničky“. Naší žákyni Janě Pavlíčkové patří první místo.

Publikováno 22. 3. 2023 7:10

6.A odpoledne v Jump aréně

V úterý 21.3.2023 odpoledne jsme navštívili Jump arénu v Českých Budějovicích. Vyzkoušeli jsme salta, skoky z výšky i vybíjenou v trampolínách. Hodně času jsme strávili bojem v nafukovacích koulích. Velmi jsme si to všichni užili a byli jsme i náležitě unaveni.

Publikováno 21. 3. 2023 20:47

Rada žáků

Programem dnešního setkání bylo seznámit zástupce žáků s navrhovanými stanovami Rady a připravit se na volbu předsedy, místopředsedy a zapisovatele Rady. Cílem je, aby se Rada žáků stala platným partnerem učitelského sboru. Rada žáků může navrhovat různé akce, předkládat nápady na zlepšení prostředí školy, či vznášet připomínky k výuce. Dalším bodem programu byla informace o plánovaném dni s názvem „Upcycling“.

Publikováno 21. 3. 2023 14:01

soutěž "Opevnění města Č. Budějovice"

Umístění je o to cennější, že naše škola byla zřejmě jedinou mimobudějovickou školou, která se do soutěže zapojila, což porota ocenila velmi kladně. Soutěžícím osobně pogratulovali a předali věcné dary náměstek hejtmana Jihočeského kraje JUDr. Ing. Tomáš Bouzek a ředitel budějovické pobočky Národního památkového ústavu Ing. Daniel Šnejd.

Publikováno 20. 3. 2023 11:39

Na návštěvě v muzeu

Ve čtvrtek 16.3.2023 jsme jeli my 4.A spolu se 4.B a vybranými dětmi z pátých tříd do muzea v Českých Budějovicích. Vše v muzeu bylo zajímavé, zábavné a poučné. Měli jsme přednášku s ukázkami o přírodních biotopech, vyplňovali jsme také pracovní listy. Viděli jsme výstavu minerálů, orchideje a kaktusy. Na závěr jsme vyráběli přáníčka. Rádi bychom se do muzea ještě jednou podívali, bylo to moc pěkné dopoledne.

Publikováno 17. 3. 2023 19:26

Výukový program Lesů ČR u Dubenského rybníka

Ve středu 15.3.2023 jsme šli spolu se třídou 4.B a 3.A k Dubenskému rybníku, kde na nás čekal pan hajný a pan revírník z LČR. Ti nás pak zavedli do lesa. Tam jsme měli za úkol sbírat zavřené šišky, ze kterých se dostávají semínka na výsev nových stromků. Po sběru nám pan myslivec ukázal zbraně, maskovací obleky do lesa, rohy a parohy zvěře, viděli jsme vábničky a loveckého psa – sedmihradského honiče.

Publikováno 17. 3. 2023 12:09

Sportovkyně roku 2022

Dne 25.2.2023 byla žákyně naší školy Karolína Kovářová vyhlášena Sportovcem roku 2022 za Atletický oddíl Veselí nad Lužnicí. Loni v tabulkách figurovala jako krajská mistryně ve vrhu koulí ve své kategorii.

Publikováno 14. 3. 2023 18:34

Cassiopeia 2. A a 2. B - 2023

Naučili se, jak můžeme určit stáří stromu, i to, jak od sebe různé druhy stromů odlišit. Společně se zamysleli nad ekologickou funkcí stromu v ekosystému a zahráli si na lesní internet. Během programu měli možnost projít a prohlédnout si přírodní zahradu, kterou ve svém areálu Cassiopeia dlouhodobě vytváří a udržuje.

Publikováno 1. 3. 2023 13:11