Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

žákyně o akci Royal Air Force napsaly..

A co jsem si z přednášky odnesla? Že dějepis se neučíme protože prostě proto, ale kvůli takovýmto lidem, kteří trpěli v plamenech, v nacistických výslechových celách, na pohřbech lidí, kteří pro ně znamenali celý svět, a to jen proto, aby je pak komunisté zavřeli do věznic a poté potichu zemřeli v malém bytečku uprostřed ničeho. Tohle všechno ve mně rezonovalo ještě zbytek dne.

Publikováno 20. 9. 2022 10:49

nabídka SPŠ SE v Č. Budějovicích nejen pro žáky 9. ročníku

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Českých Budějovicích vás tímto informuje o aktivitách, které škola pořádá pro žáky základních škol. Všechny aktivity jsou bezplatné a pro žáky (nejen se zájmem o techniku) přínosné.

Publikováno 20. 9. 2022 7:09

Ukliďme Česko 2022

My jsme uklízeli 14. září. Vydali jsem se od naší základní školy ulicí Vlkovskou k lesu u dálnice D3, táhnoucího se k obci Drahotěšice. Úklidu jsme se zhostili plni sil a s chutí pomoci přírodě s neukázněnými odhazovači odpadků.

Publikováno 14. 9. 2022 20:42

Náš rodný kraj a 4.B

V rámci výuky vlastivědy jsme si připravili ukázku lidových krojů používaných v našem rodném kraji. Dívky si oblékly kroj ševětínský a chotýčanský, představili nám z čeho se skládá, jak náročné je správně si jej obléci a také při jakých příležitostech se kroje nosily a stále ještě i dnes nosí. Na závěr se dívky v krojích zatočily, abychom viděli, jak se jejich krásné sukénky dovedou roztočit.

Publikováno 14. 9. 2022 18:57

Adaptační kurz 6.A a 6.B

Po osmé hodině ranní dne 13.9.2022 jsme se vydali do RS Lužnice. Cesta autobusem trvala necelou hodinu. Posledních pár desítek metrů jsme se museli dopravit po svých. Po příjezdu žáci dostali organizační pokyny a byli rozděleni do chatek. Po krátké pauze jsme začali s prvními aktivitami.

Publikováno 13. 9. 2022 19:39

Přednáška o RAF pro žáky 8. a 9. tříd

Dne 15. září 2022 v 11:00 hodin se bude v kině Ševětín konat přednáška o RAF (Royal Air Force) v podání PhDr. Daniela Švece (Lektor českého jazyka - Ústav jazykové a odborné přípravy - Univerzita Karlova).

Publikováno 12. 9. 2022 18:48

Vojáci v naší škole = POKOS

Dnes 9.9.2022 přijeli do naší školy vojáci (POKOS = Příprava občanů k obraně státu), kteří pro žáky 6. - 9. tříd připravili poutavá a velice zajímavá stanoviště. Žáci si zde vyzkoušeli základní vojenské dovednosti.

Publikováno 9. 9. 2022 13:26

Praktická cvičení z přírodovědných předmětů

Je vaše dítě milovníkem přírody? Je zvídavé a učí se rádo dělat věci netradičně? Chce přijít věcem "na kloub"? Je to malý vědátor, který doma často dělá pokusy? Tak přesně pro něj je náš kroužek určen! Více po rozkliknutí.

Publikováno 8. 9. 2022 10:09

Logická olympiáda 2022

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Publikováno 7. 9. 2022 20:06