Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

vyhlášení nejlepšího obrázku u prvňáků

Dnes 27.9.2022 přišel za našimi prvňáčky starosta SDH Ševětín pan Jan Fedra. Přišel vyhlásit vítěze nejlépe vybarveného obrázku hasiče, který dostali děti na akci OČMU za úkol vybarvit. "Rozhodování o vítězi bylo velice těžké", řekl. Děti s napětím čekali, kdo z nich to bude.

Publikováno 27. 9. 2022 18:48

Terénní výuka v 7.B – zlomky

Mohou být zlomky zábavou a učit se i jinde než ve třídě? O tom jsme se přesvědčili se 7.B. Na dvouhodinovku matematiky jsme vyrazili do sychravého podzimního dopoledne a s pomocí různých přírodnin jsme tvořili různé zlomky.

Publikováno 27. 9. 2022 18:14

Memoriál J. Jílka v Neplachově – září 2022

Publikováno 26. 9. 2022 20:26

Evropský den jazyků 2022

Dnes máme velmi mnoho příležitostí studovat a pracovat v cizích zemích. Znalost cizích jazyků (nejenom angličtiny) nám otevírá nové možnosti – např. seznámit se s novými přáteli a poznat nové lidi.  K tomuto dni na naší škole probíhá malá jazyková soutěž s názvem: Poznáš cizí jazyk? Úkolem žáků je rozpoznat v jakých jazycích jsou věty napsány.

Publikováno 26. 9. 2022 7:28

O veliké řepě a prvňáci

V pátek 16. 9. 2022 se žáci prvních tříd zúčastnili projektového dne Učíme se s pohádkou. Během čtyř vyučovacích hodin provázela žáky pohádka O veliké řepě. Prostřednictvím pracovních listů, ochutnávky zeleniny a poslechu pohádky byly propojeny hodiny českého jazyka, matematiky, prvouky, hudební výchovy, výtvarné výchovy a pracovních činností.

Publikováno 22. 9. 2022 16:14

Den s lesníkem 2022

21. září 2022 u nás na škole proběhl projektový den: „Den s lesníkem“, který pro nás připravily LESY ČR, lesní správa Hluboká nad Vltavou. Tohoto dne se zúčastnili žáci pátých až osmých tříd.

Publikováno 22. 9. 2022 15:26

OČMU 2022

Dne 12.9.2022 se na naší škole ZŠ a MŠ Ševětín konal projekt Ochrana člověka za mimořádných událostí. Projekt byl zaměřen na události, které ohrožují zdraví, majetek a životní prostředí. Cílem projektu bylo seznámit žáky s prací integrovaného záchranného systému a správným chováním během mimořádných událostí. Získané znalosti žáci dále prohlubují v předmětech člověk a jeho svět.

Publikováno 20. 9. 2022 11:29

žákyně o akci Royal Air Force napsaly..

A co jsem si z přednášky odnesla? Že dějepis se neučíme protože prostě proto, ale kvůli takovýmto lidem, kteří trpěli v plamenech, v nacistických výslechových celách, na pohřbech lidí, kteří pro ně znamenali celý svět, a to jen proto, aby je pak komunisté zavřeli do věznic a poté potichu zemřeli v malém bytečku uprostřed ničeho. Tohle všechno ve mně rezonovalo ještě zbytek dne.

Publikováno 20. 9. 2022 10:49

nabídka SPŠ SE v Č. Budějovicích nejen pro žáky 9. ročníku

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Českých Budějovicích vás tímto informuje o aktivitách, které škola pořádá pro žáky základních škol. Všechny aktivity jsou bezplatné a pro žáky (nejen se zájmem o techniku) přínosné.

Publikováno 20. 9. 2022 7:09