Úvod > Základní škola > Aktuality

Novější 1 3

72 hodin „Pomáháme, protože chceme“

Kdykoliv během těchto 72 hodin (14.–17. října 2021) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bylo mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Publikováno včera v 21:20

Preventivní programy

V předchozích dnech žáci naší školy absolvovali preventivní programy.  Naše třída 4.B měla téma: Jak zvládnout trable ve škole. Na modelových situacích žáci poznávali konflikty a hledali společná řešení.

Publikováno 19. 10. 2021 19:30

Den stromů 2021 v Písku

Co stromy k životu potřebují? Známe jejich přátele a obyvatele? Jaký je význam stromů pro přírodu a pro člověka? To vše jsme se dozvěděli během zábavného i poučného putování zahradou, letos na téma „Ze života stromů“.

Publikováno 19. 10. 2021 19:12

Balóny a malované dýně ve 3.B

Nejprve jsme vyplétali papírový balónový koš pravou košíkářskou metodou, ke které bylo potřeba velké zručnosti a trpělivosti. Poté jsme z brček sestavili konstrukci k balónovému koši. Po nafouknutí různobarevných balónků celý výtvor dotvořila lana z vlny, tudíž mohly naše balóny konečně vzlétnout do nebes naší třídy.

Publikováno 19. 10. 2021 14:19

Chemie v 8. třídách

Slovo chemie v nás vzbuzuje údiv i obavy. Moc toho ještě o této vědě nevíme, jsme na začátku. Ale už jsme si během naší první laboratorní práce stihli vyzkoušet filtraci. Oddělovali jsme písek od vody. A bavilo nás to. Museli jsme mít i bílé pláště jako skuteční chemikové v laboratoři.

Publikováno 18. 10. 2021 17:16

Jihočeské muzeum - 5.A a 5.B

Retrogaming je zábavná interaktivní výstava zapůjčená z Regionálního muzea v Litomyšli. Výstava má představit historii výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století. Žáci se seznámili s počítačovými hrami a domácími počítači a konzolemi z 80. let, s velkými herními hity, s dobovými herními časopisy, s problematikou pirátství apod.

Publikováno 8. 10. 2021 8:02

Recyklovaná šipkovaná

Znáte hru na šipkovanou? Určitě ano. Myslíme tu zábavu pro děti, která se hraje venku v přírodě a soutěžící při ní postupují podle šipek a na stanovištích plní úkoly.

Publikováno 28. 9. 2021 20:02

Pracovní činnosti v 6.A a 6.B

Jakým procesem projde maso předtím, než se k nám dostane? To jsme si ukázali s 6.A a 6.B v pondělí při pracovních činnostech na divoké kachně. Jak hodina probíhala popsali žáci:

Publikováno 22. 9. 2021 21:00

Projekt "Implementace krajského akčního plánu Jihočeského kraje II."

Představujeme vám nový projekt, kterého je naše škola součástí. Věřím, že tento projekt přispěje nejen k obohacení našeho vzdělávacího programu, ale i k všeobecnému přehledu a dovednostem, které žáci mohou získat. Přeji všem žákům nové zážitky a rozšíření svých obzorů. :-)

Publikováno 21. 9. 2021 9:07

Novější 1 3