Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:
5.B - Noc ve škole

Sešli jsme se v hojném počtu. Jelikož jsme sportovně založená třída a milujeme sportovní aktivity, odpoledne jsme strávili fotbalovým zápasem a aerobním cvičením. Když jsme propotili trička, odpočinuli jsme si, připravili večeři a shlédli slíbený film. Moc se nám tato společná akce líbila a  doufáme, že příště se sejdeme všichni. Tímto zdravíme marody doma.

Více

Publikováno 14. 4. 2023 8:56

osmáci ve škole v přírodě

Poté jsme šli na šestnáctikilometrovou túru, kde jsme se seznámili s počasím, jež Šumava obnáší – je velmi proměnlivé a rychle se mění. Také jsme se zastavili u zaniklé vesnice, kde žili hlavně Němci (jen dva Češi). Poté jsme si obohatili znalosti ohledně 20. století, zejména o hranicích a železné oponě, jejíž pozůstatky jsme si prohlédli. Večer byla vyhlášena povinná práce – sepsat stručný souhrn dneška, díky němuž je možné získat jedničku z českého jazyka...

Více

Publikováno 12. 4. 2023 9:57

seminář na Základní umělecké škole v Sezimově Ústí

Dne 5.4.2023 se vybraní výtvarně nadaní žáci naší školy zúčastnili semináře na Základní umělecké škole v Sezimově Ústí. Byl to den plný výtvarných aktivit: seznamovací hra s výtvarným materiálem, workshop s frotáží, explorační hry s kresbou, workshop s linorytem, workshop s ytongem, akční hra, reflektivní hra na galerii...

Více

Publikováno 10. 4. 2023 19:10

předškoláci ve škole

Žáci z MŠ Ševětín, kteří se 3. a. 4. dubna chystají k zápisu, navštívili první třídy v ZŠ Ševětín. Ve škole se zapojili do výuky matematiky a českého jazyka. Předškoláci měli možnost vidět, co se již žáci prvních tříd naučili a sami se do výuky zapojili.

Více

Publikováno 28. 3. 2023 13:55

Recyklace a upcycling v prvních třídách

Během čtyř vyučovacích hodin provázelo žáky téma recyklace a upcyclingu. Během první vyučovací hodiny si žáci ukázali výrobky, které vyrobili z odpadových materiálů a seznámili se tak s pojmem upcycling.

Více

Publikováno 27. 3. 2023 16:23

Exkurze do Techmánie v Plzni

Třídy 5.A, 5.B a 7.B se vydaly dne 22.3.2023 na exkurzi do interaktivního světa vědy a techniky. Zábavnou formou a nenásilně si přiblížili přírodní vědy. Mnozí tak mohou lépe pochopit, proč jsou tyto předměty náplní školní výuky a jak je můžeme využít v běžném životě.

Více

Publikováno 23. 3. 2023 16:04

6.A odpoledne v Jump aréně

V úterý 21.3.2023 odpoledne jsme navštívili Jump arénu v Českých Budějovicích. Vyzkoušeli jsme salta, skoky z výšky i vybíjenou v trampolínách. Hodně času jsme strávili bojem v nafukovacích koulích. Velmi jsme si to všichni užili a byli jsme i náležitě unaveni.

Více

Publikováno 21. 3. 2023 20:47

Na návštěvě v muzeu

Ve čtvrtek 16.3.2023 jsme jeli my 4.A spolu se 4.B a vybranými dětmi z pátých tříd do muzea v Českých Budějovicích. Vše v muzeu bylo zajímavé, zábavné a poučné. Měli jsme přednášku s ukázkami o přírodních biotopech, vyplňovali jsme také pracovní listy. Viděli jsme výstavu minerálů, orchideje a kaktusy. Na závěr jsme vyráběli přáníčka. Rádi bychom se do muzea ještě jednou podívali, bylo to moc pěkné dopoledne.

Více

Publikováno 17. 3. 2023 19:26

Výukový program Lesů ČR u Dubenského rybníka

Ve středu 15.3.2023 jsme šli spolu se třídou 4.B a 3.A k Dubenskému rybníku, kde na nás čekal pan hajný a pan revírník z LČR. Ti nás pak zavedli do lesa. Tam jsme měli za úkol sbírat zavřené šišky, ze kterých se dostávají semínka na výsev nových stromků. Po sběru nám pan myslivec ukázal zbraně, maskovací obleky do lesa, rohy a parohy zvěře, viděli jsme vábničky a loveckého psa – sedmihradského honiče.

Více

Publikováno 17. 3. 2023 12:09