Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

soutěž Mladý záchranář v akci - starší žáci

Přihlásili jsme se do soutěže Mladý záchranář v akci, pořádané Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje. Náš tým Šutrákov ze 7.B a 9.B (Zuzana Bužková, Veronika Bužková, Jiří Novotný, Jakub Kursa a Ondřej Vlažný) se umístil na velmi pěkném 4. místě z 55 zúčastněných týmů.

Publikováno 3. 5. 2023 7:28

City Nature Challenge 2023

Na stanovištích jsme si mohli vše prakticky prohlédnout, vyzkoušet a dokonce i ochutnat. Někteří z nás ochutnali včelařské produkty, odvážnější z nás i cvrčky v grilovacím koření nebo čokoládě.

Publikováno 2. 5. 2023 19:07

Svět očima dětí 2023

Zapojili se žáci prvního i druhého stupně, na téma Pomněnkový den a 30 let České republiky, kresbami a literární prací. 5.A - Frolíková Anna, Králová Natálie, 5.B - Korandová Šárka, Nepožitková Anežka, Novotná Sára, 9.B - Kadlec Vratislav, Urbánková Taťána

Publikováno 1. 5. 2023 20:26

Odznak všestrannosti 2023

V úterý 26. dubna 2023 se naše škola zúčastnila soutěže s názvem Odznak všestrannosti. Této soutěže jsme se zúčastnili po delší časové odmlce. Po příjezdu do Českých Budějovic se početná výprava 24 žáků a 2 učitelů (Mgr. Michaela Hašová, Mgr. Jan Duspiva) přemístila do prostorné haly ZŠ Kubatova. Na místo dorazilo celkem 16 škol a 297 účastníků z celého českobudějovického okresu.

Publikováno 27. 4. 2023 12:15

okresní kolo - Jihočeský zvonek

...Zlaté pásmo a postup do krajského kola získala Barbora Sýkorová a Pavel Veselý. Zlaté pásmo si vyzpívala také Julie Veselá. V bronzovém pásmu zabodoval žák 9.A Martin Jágl. Děkujeme zpěvákům za jejich výkony a paní učitelce Mgr. Lence Vondráškové za jejich přípravu.

Publikováno 26. 4. 2023 19:25

rybářská olympiáda - školní kolo 2023

Střední rybářská škola ve Vodňanech pořádá každoročně Rybářskou olympiádu s účastí žáků 6. - 8. tříd ZŠ v rámci Jihočeského kraje. Na naší škole proběhlo školní kolo, s účastí 18 žáků, maximum bodů bylo 100. Nejlepší řešitel Štěpán Vaněk dosáhl 90 bodů, další postupující 81 a 82 bodů.

Publikováno 26. 4. 2023 16:57

pobytový zájezd spojený s výukou ve Velké Británii

Mnozí z nás tak měli možnost konverzovat v angličtině a své dovednosti jsme si zdokonalovali také v následujících dnech během dopolední výuky. Lektoři si pro nás připravili spoustu aktivit a her, např. typickou anglickou hru scrable. Odpoledne jsme vyjížděli na výlety do blízkého okolí. Navštívili jsme pašerácké jeskyně v Hastings, lodní doky v Portsmouth, křídové útesy Seven Sisters, podmořské akvárium v Brightonu a na závěr vyhlídkovou věž Brighton i360.

Publikováno 24. 4. 2023 20:26

Dějepisná exkurze do Armádního muzea v Praze

Exkurze byla určena pro žáky 8. a 9. ročníku, kteří nejeli do Anglie. Cesta utekla rychle a zanedlouho jsme byli na hlavním nádraží v Praze. Odtud jsme došli k Armádnímu muzeu. Tam byl pro nás přichystán zábavný program o 2. světové válce formou hry. Dostali jsme za úkol najít určité informace o osobě, kterou jsme si vybrali, společně jsme pracovali ve skupinkách. Bylo to super!

Publikováno 20. 4. 2023 18:37

6.B v divadle

...Děj v sobě skrýval i řadu životních ponaučení (jako přílišná závislost na moderní technice - s tím spojená špatná komunikace). Akčnost příběhu podtrhoval hudební podkres, kdy jsme si mohli například poslechnout písničku o zastávkách českobudějovické MHD. Divadlo skončilo v 11:15. Celá třída jsme nečekala, že to bude tak vtipné a zábavné...

Publikováno 17. 4. 2023 18:57