Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality

Štítky:

Pohár rozhlasu 2023

Dne 11. května 2023 se naše škola zúčastnila atletické soutěže Pohár rozhlasu. V obrovské konkurenci 14 škol se chlapci umístili na výborném 4. místě. Dívky skončily o stupínek výše a získaly za 3. místo bronzové medaile. Na soutěži předvedli naši žáci výborné individuální výkony. Žák Dominik Němec skončil v pořadí jednotlivců na 1. místě ze 129 závodníků.

Více

Publikováno 15. 5. 2023 19:46

Mc Donald’s Cup 2023

... S celkovou bilancí 2 výher a 1 prohry skončili na pěkném 2. místě ve skupině ... O den později se turnaje zúčastnili naši nejmenší fotbalisté. Věřím, že si obě družstva turnaj užila a v silné konkurenci 16 škol je 4. místo výborný úspěch, zvlášť když proti stojí leckdy větší školy.

Více

Publikováno 15. 5. 2023 19:41

Odznak všestrannosti - duben 2023

25.dubna 2023 jsme vyjeli do Českých Budějovic na soutěž s názvem Odznak všestrannosti. Zde se závodilo v pěti disciplínách: kliky, trojskok z místa, běh na jeden kilometr, hod medicinbalem vzad a skákání přes švihadlo po dobu dvou minut. Nejlépe si vedli v okresním kole žáci David Flegl (3. místo) a Natálie Kubíčková (1. místo) oba zároveň postoupili do krajského kola...

Více

Publikováno 15. 5. 2023 19:34

Matematická soutěž MASO 2023

Chlapecký tým se v rámci ČB umístil na 6. místě, v rámci ČR na krásném 206 místě z 320 týmů. Dívčí tým by oslaben o nemocného spoluhráče, což se projevilo i na umístění: 14 místo v rámci ČB, 246 místo v republice.

Více

Publikováno 11. 5. 2023 6:55

sbor mladých hasičů z Drahotěšic

Dne 10.5.2023 žáci naší školy, kteří jsou součástí sboru mladých hasičů z Drahotěšic, oslovili svou prezentací spolužáky nižších ročníků. "Vysvětlili jsme dětem co vlastně obnáší hasičský sport a ukázali i videa z našich soutěží, či tréninků.

Více

Publikováno 10. 5. 2023 17:24

Planetárium Č. Budějovice 2023

Pro páťaky, paní učitelka vybrala program s názvem Náš vesmírný domov. Jednalo se o podrobnější  pohled na sluneční soustavu - zajímavosti o Slunci, putování po jednotlivých planetách, jejich měsících a dalších tělesech sluneční soustavy (komety, planetky, transneptunická tělesa). Pořad byl zpestřen snímky z kosmických sond, uměleckými animacemi z dílen NASA a ESA ...

Více

Publikováno 9. 5. 2023 14:29

Výtvarná soutěž: "Krása a zdraví ze zahrady"

V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové. Našim žákům Pavlu Taranenkovi a Veronice Paurové se podařilo uspět v kategorii kresba a malba 2. stupeň ZŠ.

Více

Publikováno 9. 5. 2023 14:16

Na Učitelském summitu 2023

Znáte Učitelský summit? Že o něm slyšíte poprvé? Ale to je velká škoda. Já s paní učitelkou Novotnou jsme na něj vyrazili v sobotu dne 15. dubna 2023. Akce byla zaměřena na využití iPadů ve výuce. (Naše škola pořídila iPady do výuky v rámci  Šablon II. a III. a některé z NPO - Prevence digitální propasti.) Letos se na summitu děly věci hned od samého začátku. Celý den byl napěchovaný informacemi za doprovodu neuvěřitelně zapálených lidí do vzdělávání.

Více

Publikováno 4. 5. 2023 10:33

soutěž Mladý záchranář v akci - mladší žáci

Naši žáci se zúčastnili soutěže Mladý záchranář v akci. Vybrali si název : DPVŠ - DOBRÁ PARTA VE ŠKOLE a pustili se do plnění úkolů. Za první stupeň bojovali: JAN BUŽEK 5.B, JÁCHYM VAVŘÍČEK 5.B, VAVŘÍČKOVÁ 4.A, ALEXANDRA KOVÁŘOVÁ 5.B a TEREZA VLAŽNÁ 5.B. V prvním kole získali 769 bodů a skončili tak na krásném 25.místě (z 61). Moc jim děkujeme a gratulujeme.